Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Czemu on się nie oświadcza?

fot.123rf
10 listopada 2016 in Seks by redakcja
Czas mija, wasza relacja zdaje się silna i oparta na szczerych uczuciach, mimo to, partner nie sprawia wrażenia, jakby zależało mu na zalegalizowaniu Waszego związku? Mało tego, inne znajome pary o podobnym do Waszego stażu po kolei stają na ślubnym kobiercu, utwierdzając Cię tym samym w przekonaniu, że ślub to kolejny, naturalny etap, na który wspólnie powinniście się zdecydować? Jeśli widzisz, że wasz długoletni związek jest zdrowy i pełen miłości, unikanie deklaracji ze strony partnera zacznie w końcu budzić Twój niepokój. Sprawdź, co może być powodem, dla którego ukochana osoba nie chce się oświadczyć.

Większość kobiet pragnie w pewnym momencie wyjść za mąż i założyć rodzinę, z kolei mężczyźni czują zazwyczaj lęk przed deklaracjami i samą ideą małżeństwa. Obaw nie pomagają im pokonać także wyjątkowo optymistyczne wyniki badań naukowych*, potwierdzające, że małżeństwo niesie ze sobą wiele dobrego, przede wszystkim dla mężczyzn. Osoby żyjące w związkach małżeńskich są zdrowsze: rzadziej cierpią na depresję, małżeństwo zmniejsza ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera, czy reguluje poziom cukru we krwi. Związek małżeński (szczególnie w przypadku mężczyzn) nie tylko poprawia jakość życia, ale również je wydłuża. Czemu więc panowie ciągle tak często bronią się przed sakramentalnym „Tak” i unikają składania deklaracji?

Przyczyny mogą być różne, poniżej prezentujemy i omawiamy cztery najpopularniejsze:

  1. Kariera jest ważniejsza

Do tej grupy można zaliczyć mężczyzn, dla których praca stanowi sens życia – ciężko będzie przebić się na pierwsze miejsce wśród jego priorytetów. Zdecydowaną większość uwagi pracoholika pochłaniają obowiązki zawodowe, z tego powodu może po prostu nie dostrzegać potrzeby wprowadzenia waszej relacji na nowy etap. Jeśli marzysz, aby został Twoim mężem, powinnaś sama przejąć inicjatywę.

Druga grupa mężczyzn, dla których kariera zdaje się ważniejsza od ukochanej osoby, jednak nie
stanowi swoistej obsesji, jak w przypadku pracoholika, może być dowodem na to, że.. mężczyzna poważnie myśli o wspólnej przyszłości. Chce zgromadzić jak najwięcej środków (czy to pieniężnych, czy w postaci doświadczenia, jakie będzie mógł wykorzystać do budowania kariery), aby móc w przyszłości zapewnić partnerce ślub, o jakim być może marzy, a także, w dalszej perspektywie, życie na wysokim poziomie. Jeśli jest rozsądnym mężczyzną, zdaje sobie sprawę z kosztów wesela, czy choćby zaręczynowego pierścionka. Jeśli kosztowne wesele i drogi pierścionek zaręczynowy to nie to, o czym marzysz, powiedz mu o tym.

Strony: 1 2


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI