fbpx

Teatr Słowackiego w Krakowie otwiera się na nowo

Teatr Słowackiego w Krakowie otwiera się na nowo
Hamlet (fot. Bartek Barczyk)

Teatr Słowackiego w Krakowie stawia pierwszy krok w stronę normalności i otwiera się na nowo. Otwiera możliwość spotkań, serca i głowy. W końcu wszyscy potrzebujemy sztuki. Tym bardziej teraz, po tygodniach izolacji i funkcjonowania w świecie wirtualnym.

W piątek 19 czerwca o godz. 20:30 odbędzie się wyjątkowy plenerowy koncert „OTWIERAMY głowy!”. Będą to piosenki ze spektakli Teatru Słowackiego zaprezentowane tylko ten jeden raz. Zespół artystyczny na balkonie, publiczność na placu Świętego Ducha. W reżimie sanitarnym, ale znowu razem, znowu na żywo.

Jak uczestniczyć w wydarzeniu? Sto pierwszych osób, które kupi bilety na czerwcowe i lipcowe spektakle otrzyma darmowe wejściówki na koncert. Teatr przygotował też dodatkową pulę biletów, które są dostępne w sprzedaży online. Można kupić je również osobiście w Biurze Obsługi Widza (teatralny budynek przy pl. Św. Ducha 1) w godz. 10:00 – 14:00.

Koncert „OTWIERAMY głowy!” odbędzie się w ramach obchodów Dni Małopolski, a partner Teatru, krakowska firma Bielenda przygotuje dla słuchaczy antybakteryjne żele do higieny rąk.

Teatr otwiera się koncertem, a następnie wraca ze spektaklami na żywo. W okresie letnim będą grać na wszystkich trzech scenach. Od 19 czerwca do końca lipca zaprezentują spektakle: „Chory z urojenia” (widzowie pierwszego spektaklu, który odbędzie się 20 czerwca otrzymają unikatowy kolekcjonerski bilet z autografem Andrzeja Grabowskiego, grającego w tym spektaklu główną rolę), „Born by Boney M.”, „Hamlet”, „Smok”, „Imię róży”, „Lalka”, „Bóg mordu”, „Turnus mija, a ja niczyja”, „Miłość”, „Wojna polsko–ruska pod flagą biało-czerwoną”, „Bóg, ja i pieniądze”, „O kotach” oraz pokazy grupy IMPRO KRK.

Osobliwy sezon zamkną dwa przedpremierowe pokazy „Ameri cane” , spektaklu, który będzie miał premierę wczesną jesienią. Na Scenę MOS wraca także Sztuka Myślenia.