fbpx

Fakty i mity – te 5 potraw szkodzi, gdy ma się kaca

Fakty i mity: te 5 potraw szkodzi, gdy ma się kaca
fot. materiały prasowe klienta

Każdy z nas potrafi wymienić przynajmniej kilka sposobów na kaca. Niestety, choć jest ich całkiem sporo, mało który gwarantuje skuteczność, na jaką liczymy podczas walki z konsekwencjami zatrucia. Co gorsza: niektóre mogą wpłynąć negatywnie na nasze zdrowie i zamiast pomóc, jeszcze bardziej pogorszą sytuację. Przed przystąpieniem do działania warto więc zapoznać się ze skutecznymi sposobami na odtrucie alkoholowe. Warto rozważyć także możliwość skorzystania z oferty profesjonalistów zajmujących się odtruwaniem na telefon. Dzięki temu zyskamy pewność, że nie narażamy naszego zdrowia na zbędne ryzyko.

Odtruwanie alkoholowe w domu: to nie zawsze bezpieczne

Chociaż doskonale wiemy, jak bardzo będziemy cierpieć w wyniku imprezy, i tak często nie powstrzymuje nas to przed nadużyciem alkoholu. Scenariusz następnego dnia jest prosty do przewidzenia i zwykle skupia się na poszukiwaniu skutecznych metod na odtrucie alkoholowe. Chociaż i mądrość ludowa, i internet są nimi wypełnione po brzegi, nie wszystkie są godne zaufania, a niektóre mogą wręcz poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu. Ostatecznie najlepiej zwrócić się po pomoc do profesjonalistów, takich jak KacDoktor: https://www.kacdoktor.pl/odtrucie-po-alkoholu, zajmujący się prywatnym odtruciem alkoholowym i pełniący funkcję kac pogotowia w Warszawie i pobliskich miastach. To, ile kosztuje odtrucie alkoholowe, zależeć będzie od sposobu, jaki wybierzemy. Warto wiedzieć jednak, czego unikać, aby nie pogorszyć swojej sytuacji, jeżeli zdecydujemy się na przeprowadzenie go samodzielnie.

Słone przekąski: zły pomysł na kaca

Za powstanie kaca odpowiada zespół czynników, których doświadcza organizm po spożyciu alkoholu. Jednym z podstawowych jest odwodnienie. Wypłukanie mikroelementów przekłada się na złe samopoczucie i ból mięśni. Najgorszym pomysłem jest wówczas zaserwowanie sobie słonych przekąsek, które mogły zostać na stole po imprezie. Chipsy czy paluszki są wprawdzie smaczne, ale duża ilość soli sprawia, że sprzyjają dalszemu odwadnianiu. Najlepszym sposobem na natychmiastowe nawodnienie będzie skorzystanie z odtruwania na telefon: dzięki właściwie dobranej kroplówce uzupełnienie elektrolitów przebiegnie bardzo szybko i pozwoli błyskawicznie poczuć się lepiej.

Śniadanie bez kawy

Chociaż wiele osób sądzi, że kawa (a przede wszystkim zawarta w niej kofeina) to znakomity sposób na pobudzenie organizmu na kacu, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Substancja, która daje siłę do działania, równocześnie wypłukuje także magnez i inne cenne mikroelementy. Warto więc zastąpić ją herbatą lub po prostu dużymi ilościami wody mineralnej. W scenariuszu idealnym powinniśmy dodać do tego prywatne odtrucie alkoholowe, które pozwoli błyskawicznie przywrócić organizmowi równowagę i pełnię sił.

Tłuste jedzenie: nie zawsze pomaga

Kolejna ludowa mądrość głosi, że optymalnym posiłkiem na kaca będzie tłuste jedzenie. To jednak znowu mit, który może mieć nieprzyjemne konsekwencje. W trakcie odtruwania organizmu ten nie najlepiej radzi sobie z dodatkowymi problemami, które spotyka na swojej drodze, a za takie należy uznać tłuste, ciężkostrawne potrawy. Chociaż dają one sporo energii, wiele tracimy jej również na trawienie. W konsekwencji możemy poczuć się zdecydowanie gorzej i odczuwać nie tylko rezultat kaca, ale również niestrawności. Zdecydowanie lepszym sposobem okaże się skorzystanie z kac pogotowia w Warszawie czy innych miastach: potem będziemy mogli jeść to, na co tylko mamy ochotę.

Tak dla witamin

Po pozbyciu się szkodliwych mitów warto zaznajomić się z faktami. Te są nieubłagane: naszym sojusznikiem w walce z kacem są witaminy, zwłaszcza te z grupy C. Dzięki ich antyoksydacyjnemu działaniu odtruwanie organizmu przebiega szybciej, a my odzyskujemy siły. Stosując prywatne odtrucie alkoholowe, otrzymamy je dożylnie, dzięki czemu szybciej poczujemy ulgę. Możemy jednak dostarczyć je również samodzielnie, przygotowując np. koktajle owocowe lub uzupełniając dietę o warzywa i owoce.