Zostań ekspertem od rozwoju osobistego

Fotolia

Rozwijać siebie i ludzi można na wiele sposób. Coraz więcej jest możliwości wspierania osób i organizacji w rozwoju, transformacji, a także budowaniu świadomości.
Trzeba odpowiedzieć sobie na pytania: do czego mam predyspozycje i w jakiej roli mogę się spełniać. Szukać okazji do spotkania z praktykującymi coachami i trenerami, aby poznać ich doświadczenia zawodowe i różne sposoby pomagania ludziom w osiąganiu sukcesów. Takich okazji jest wiele. Mogą to być branżowe wydarzenia, debaty, szkolenia i studia podyplomowe. W szczególności warto zwrócić uwagę na grono ekspertów, którzy współtworzą wybrane wydarzenie czy kierunek studiów. Dobrze też wiedzieć, jakie nowe umiejętności i kompetencje nabędziemy, decydując się na właściwą formę nauki. W ośrodkach edukacyjnych w całej Polsce, w tym na Uczelni Łazarskiego jest kilka kierunków umożliwiających wspieranie klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

tarcza 10% zniżki
Zostać trenerem biznesu?

Jeżeli lubisz mówić do innych, masz ciekawą i inspirującą wiedzę do przekazania, czujesz, że wystąpienia publiczne to Twój żywioł, warto zdobyć szlif i zostać profesjonalnym trenerem biznesu. W Akademii Trenera i Coacha Uczelni Łazarskiego możesz zdobyć wiele praktycznych umiejętności, związanych z przygotowaniem i prowadzeniem szkoleń, radzeniem sobie w trudnych sytuacjach z wymagającymi uczestnikami. Dostaniesz też wsparcie w zakresie radzenia sobie ze stresem i tremą, ale przede wszystkim otrzymasz wiele praktycznych wskazówek mających na celu poprawę Twojego dotychczasowego warsztatu.

Coach to nie tylko mój zawód, to moja nowa tożsamość

Coaching to najmodniejszy ostatnio kierunek rozwoju osobistego. Zyskuje bardzo wielu zwolenników i ogromną popularność, bo daje szybkie i mocne efekty w pracy z klientami.  Zostając coachem wiele się zmienia. Przede wszystkim to studia, gdzie pracujesz nad zmianą swojej postawy, zdobywasz nowe umiejętności i wtajemniczasz się w pracę i kunszt coachingowy. Używasz różnych, ciekawych narzędzi, wspierając klientów w procesie zmian czy realizacji różnorodnych celów. Studia coachingowe dają nie tylko nowe umiejętności, wiedzę czy zawód, dają olbrzymi rozwój osobisty i pozwalają, aby każdy z uczestników wyniósł to co potrzebuje, by dokonać swojej własnej transformacji. W ramach ścieżki coachingowej istnieje wiele obszarów specjalizacji czy doskonalenia kompetencji.

Studium coachingu przygotowuje do zawodu coacha w ramach programu ACSTH ICF

Rozpoczynając karierę z coachingiem warto zacząć od podstaw i przygotowania się do zdobycia podstawowych kompetencji coachingowych i przygotowania się do międzynarodowej akredytacji ICF. Mając za sobą studia coachingowe nie tylko otrzymujesz przepustkę do światowego środowiska coachów, zdobywasz również praktykę niezbędną do rozpoczęcia pracy z klientami indywidualnymi i biznesowymi, jesteś przygotowany do akredytacji ICF na poziomie ACC, ale przede wszystkim jesteś gotowy do rozpoczęcia pracy w nowym zawodzie.

Studia Team Coachingu przygotowujące do pracy z zespołami

To oferta skierowana do menedżerów, coachów, mentorów, trenerów i osób chcących pracować z zespołami i grupami nad ich rozwojem. W ramach studiów zaprezentowane zostaną różne narzędzia i różne ujęcia pracy z zespołami. W programie studiów pojawią się m.in. zagadnienia związane z pracą metodą Action Learning. Uczestnicy dostają również punkty CCE przydające się do zdobycia  akredytacji ICF lub jej odświeżenia, a także certyfikat międzynarodowej organizacji Action Learningu WIAL. Dodatkowo pojawią się również treści związane z ujęciem integralnym, pracą z narzędziami coachingu transformacyjnego czy też ujęciem systemowym. Studia są bogate w różnorodną i zaawansowaną wiedzę na temat pracy z zespołami. Prowadzący pochodzą z różnych środowisk coachingowych, pokazując jednocześnie w jaki sposób można łączyć różne ujęcia i wiedzę, a także wykorzystywać ją na rzecz wspierania innych. W ramach studiów przewidziana jest superwizja pozwalająca uzyskać feedback na temat własnych umiejętności pracy z zespołami.

Studia w obszarze rozwoju osobistego to inspirujące i ciekawe kierunki, po których nie tylko zyskasz umiejętności, wiedzę i nowy zawód, ale rozwiniesz siebie w takim obszarze, który jest Ci najbardziej potrzebny. A to co pozostanie dodatkowo na lata to wspomnienie, olbrzymia energia grupy i nowo zawiązane przyjaźnie. To przygoda życia, warto przeżyć ją z nami.

Autor: Izabela Kluzek, dyrektor zarządzający HPR Group, kierownik i wykładowca Studium coachingu i Coaching w ochronie zdrowia Uczelni Łazarskiego.

Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelnia Łazarskiego zachęca również do zapoznania się z programem studiów podyplomowych: Studium Trenerów i coachów