1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. 10 mitów na temat kobiecego seksu

10 mitów na temat kobiecego seksu

123rf.com
Dla wielu kobiet ich własne ciało kryje wciąż tyle tajemnic, że nie potrafią wyjaśnić partnerom, co sprawia im przyjemność podczas seksu.W rezultacie oboje tkwią w sferze mitów. Oto kilka powszechnych przekonań na temat kobiecej seksualności.

Kobiety nie lubią „szybkich numerówMimo że kobiety podniecają się wolniej niż mężczyźni, to nie oznacza, że czasami nie mają ochoty na „szybki numerek”, zwłaszcza jeśli nie ma czasu na nic innego.

Seks musi prowadzić do orgazmu
W rzeczywistości podczas stosunku kobiecy orgazm należy do rzadkości. Według badań doświadcza go mniej niż 1/3 kobiet. Lepsze efekty daje pieszczenie wewnętrznej strony ud i narządów płciowych.

Pozycja nie ma znaczenia
Nieprawda! W niektórych pozycjach seksualnych kobieta łatwiej osiąga zaspokojenie. Orgazmowi u kobiet sprzyjają te pozycje, w których to one znajdują się na górze.

Kobiety łatwo osiągają orgazm
To wyobrażenie bierze się z obejrzanych w nadmiarze filmów pornograficznych, na których kobiety osiągają orgazmy bez żadnego wysiłku i oznajmiają to głośnym krzykiem. Tak naprawdę większość kobiet potrzebuje 20 minut, żeby osiągnąć stan podniecenia. Dlatego właśnie potrzebna jest gra wstępna.

Gadżety z sex shopów mogą zastąpić seks partnerski
Zabawki erotyczne mogą przydać się i mężczyznom, i kobietom, ale sztuczne penisy nie mają nic wspólnego z prawdziwym mężczyzną - nie dostarczają ani porównywalnej przyjemności, ani nie pozwalają na bliskość, co jest kluczowe dla na udanego życia seksualne kobiet.

Prezerwatywy odbierają przyjemność z seksu
Kiedyś prezerwatywy były wykonywane z grubej gumy, która faktycznie zmniejszała doznania. Nowoczesne prezerwatywy są nie tylko robione z cienkiego lateksu i innych materiałów syntetycznych, ale też mogę mieć powierzchnię, która stymuluje partnerkę.

Można poznać, kiedy kobieta udaje orgazm
Z przekonaniem tym najlepiej rozprawiła się Meg Ryan w komedii romantycznej „Kiedy Harry poznał Sally". Zatem nie, nie zawsze można odkryć, że to fałsz. Problem leży gdzie indziej: udawanie orgazmu to oszukiwanie siebie i partnera. Lepiej nie ukrywać problemu i razem popracować (nazwijmy to pracą) nad sposobami, które pozwolą kobiecie szczytować.

Kobiety cenią tylko łagodny i romantyczny seks
Czasem tak, a czasem mają ochotę na kinky seks.

Kobietą są zdolne do wielokrotnych orgazmów Faktycznie, w przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety nie potrzebują specjalnej przerwy przed przeżywaniem kolejnego orgazmu, ale to dyskusja akademicka, bo czasami trudno osiągnąć im ten pierwszy. Wielokrotny orgazm to kwestia praktyki i nie wszystkie kobiety mają takie predyspozycje. Bez orgazmu nie ma udanego seksu
Osiągnięcie orgazmu nie powinno być celem samym w sobie. Najważniejsza jest intymność, czułość, namiętność, pożądanie i bycie pożądanym. A orgazm? Przyjdzie w swoim czasie.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze