fbpx

Kinky seks robi furorę

kinky seks
123rf.com

To słowo powolutku przedziera się do polszczyzny i choć już słyszę głosy, jak bardzo nie potrzebujemy kolejnych zapożyczeń z angielskiego, to jestem pewna, że kinky seks wygra. Samego słowa „kinky” nie da się dokładnie przełożyć, bo kinky … to kinky.
„Kinky” nie oznacza po prostu perwersji, choć można tak widzieć cały kontekst znaczeń, jaki buduje. Kinky seks to wyjście poza standardowe formy ekspresji seksualnej i sięganie po … i tu zaczyna się wyzwanie. Bo słowem „kinky” opisywać można liczną grupę działań. I są one zróżnicowane – od zupełnie „niewinnych” jak przebieranie się i odgrywanie scenek do zupełnie „XXX”, jak cuckold. Jeżeli oglądaliście film „Guzikowcy” – znakomitą czeską komedię o ludziach doznających zaspokojenia przez urywanie pośladkami guzików z kanap – wiecie czym jest kinky po czesku. Jak będzie wyglądało kinky po polsku, pokaże czas.

Zasadniczo, jeżeli pan lub pani lubią ubierać się w lateks i tak chodzić na imprezy oraz tak uprawiać seks, to to jest kinky. Jeśli korzystają w sypialni z gadżetów erotycznych, przywiązują się do łóżek, zasłaniają oczy – także to jest kinky. Jeżeli do zabawy zaprzęgniemy pejcze – również. Jeżeli para, konsensualnie i świadomie uprawia praktyki BDSM, także możemy powiedzieć, że mamy do czynienia z kinky seksem. Seks analny to jednak nie to samo, co seks w trójkącie, a obydwie rzeczy można spointować – jesteśmy kinky. Cały kinky seks można stopniować, zarówno wprowadzając go do sypialni, jak i próbując intelektualnie zrozumieć, bo gradacja jest jedyną jego bezdyskusyjną właściwością.

Pojęcie kinky jest właśnie dlatego nieprzetłumaczalne, że polskie znaczenia odsyłają do słów – stygmatów, jak wspomniana perwersja. A kinky jest określeniem także dla zwykłych, nie krzywdzących nikogo ludzi, którzy realizują swoje smaczki, biegając w seksownych skórzanych gorsetach, masturbując się w parze albo nagrywając sobie filmy z własnej sypialni. Polski będzie zalewany anglicyzmami, ponieważ nie wytworzyliśmy neutralnego słownictwa na opis całego mnóstwa czynności, stanów i rzeczowników związanych z seksem. Cytując za Boyem – Żeleńskim – „Jak mam nazwać obcowanie dwóch przeciwnej płci Polaków?” Tym bardziej, że płcie mogą już być takie same, a i obcowanie coraz bardziej ciekawe się robi.

Dla zainteresowanych tematem, ciekawe pozycje na temat kinky seksu:

  • „Love me like you hate me”, Erica Lust
  • „Different Loving: The World of Sexual Dominance and Submission” , czyli „Inna rozkosz”, wkrótce wydane w Polsce przez Czarną Owcę , autorzy William Brame, Gloria Brame, Jon Jacobs

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze