Brak pożądania? Oto mity o naszej aktywności seksualnej

Brak pożądania? Oto mity o naszej aktywności seksualnej
123rf.com

Zewsząd słuchamy tylko o tym, jak podnieść swoją aktywność seksualną, jak rozbudzić w sobie pożądanie i co sprawia, że chce nam się mniej niż kiedyś. Oto 4 mity o naszym pożyciu.
Seks jest najczystszą formą wyrażenia siebie. Dopóki para docenia i pamięta o tym, że seks jest wyrażeniem ich emocji i miłości, nie będzie stresować się tym, że czasem tego seksu jest więcej, czasem mniej. Brak łóżkowej ekscytacji zrekompensują sobie tuleniem się do siebie, masażem albo wspólną kąpielą. Tymczasem nie dajmy się posiąść mitom, które mogę zepsuć nasz spokój ducha i harmonię w związku.

1 mit

Kobiece pożądanie zależy od jej hormonów. Jeśli kobieta rzadko ma ochotę na seks, to musi być coś złego z jej libido i wymaga medycznego leczenia.

Kobiece pożądanie zależy od znacznie większej liczby czynników: od stanu jej zdrowia w ogóle, od tego, jakie leki na co dzień bierze; od tego ile śpi, czy zdrowo się odżywia, czy uprawia sport, czy układa jej się w pracy i wreszcie, czy czuje się dobrze ze sobą i swoim związkiem. I paradoksalnie, te same czynniki mają wpływ na męskie pożądanie.

2 mit

Emocjonalna bliskość zapewni seksualne fajerwerki.

Emocjonalna bliskość z partnerem zbuduje naszą intymność, ale łatwo przekroczyć granicę gdy nasz partner stanie się nam bliski niczym brat czy przyjaciel. I wtedy zapomnijcie o pożądaniu i ekscytacji. Chcecie udanego seksu? To dajcie sobie przestrzeń, spędzajcie czas też z innymi ludźmi i nie zagłaszczcie się na śmierć.

3 mit

Jeśli twój partner chce seksu a ty nie, możesz wyrazić swoją miłość na inne sposoby.

To seks wiąże ludzi najmocniej i jeśli w parze jednej osobie wystarczy bliskość i dotyk, a druga potrzebuje regularnego seksu, to nie będzie to uczciwy związek – nie dla tej potrzebującej więcej osoby. Trzeba szanować swój nastrój i potrzeby, ale oszukujmy się, że można pogodzić różne potrzeby seksualne nic z nimi nie robiąc.

4 mit

Jeśli para ma problemy seksualne powinna najpierw rozwiązać problemy emocjonalne.

Na niektóre pary takie rozwiązanie: popracujmy nad sobą a potem nad seksem działa. Ale często to od seksu trzeba zacząć, zwłaszcza jeśli na początku znajomości był ważnym dla pary, wiążącym ich miłość, czynnikiem. Para, która rozwiązuje wspólnie problemy emocjonalne i się nie dotyka, to para, która daleko nie zajdzie. W szczerym związku seks to wyznanie miłości. Nie zapominajmy o tym.

Na podstawie Psychology Today.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze