fbpx

Jak być razem, kiedy mamy mało czasu – 6 rad

Jak być razem, kiedy mamy mało czasu - 6 rad
fot. 123rf

Wiadomo – praca, pasje, obowiązki, dzieci, dom, słowem – mamy mało czasu. Łatwo zaniedbać relację z ukochaną osobą. Oto 6 prostych sposobów na podtrzymanie więzi w warunkach szybkiego życia.
1. Wykorzystujcie pozytywnie nowoczesne technologie

Wysyłanie sma-a czy e-maila zajmie ci sekundy, a przekażesz ważną wiadomość, że kochasz myślisz, czekasz na wieczór. Ustaw sobie przypomnienie w telefonie, żeby skontaktować się z partnerem.

2. Planujcie

Lista działań jest nam potrzebna głównie do tego, żeby ustalić swoje priorytety. Wtedy nie zagubimy się w chaosie wydarzeń. Kiedy masz jasność, co jest dla ciebie ważne i na którym miejscu znajduje się twój związek, łatwo podejmiesz decyzję, że w sobotę wieczór poprosisz mamę lub przyjaciółkę, żeby została z dziećmi, a wtedy wy…

3. Miejcie wiedzę o życiu partnera

Jeśli wiesz, co u niego się dzieje, prościej ci będzie znaleźć czas, żeby go wesprzeć w trudniejszych chwilach albo cieszyć się z nim, kiedy odnosi sukces. Poza tym bliskość tworzy się w codziennym życiu. Znając partnera, możesz bardziej świadomie go kochać.

4. Dbajcie o swoje rytuały

Wasz rytuał może być prosty jak pocałunek po przyjściu do domu lub kakao bądź herbata wypijane wspólnie wieczorem, gdy macie już spokój. Zachowujcie stare rytuały i twórzcie nowe.

5. Róbcie coś wspólnie

To ważne, żeby razem działać. Wspólne gotowanie kolacji, wspólne bieganie po parku, wspólne oglądanie filmu zbliża, bo tworzycie strefę „my”, która jest niezbędna do tego, by związek był pełny.

6. Dzielcie się uczuciami

Każdego dnia mówi parterowi, co czujesz i w związku z nim, i w ogóle. Komunikacja uczuć jest skutecznym sposobem na podtrzymywanie intymnej więzi.


Małżeństwo w tarapatach – 6 znaków – TUTAJ