fbpx

Małżeństwo w tarapatach – 6 znaków

Małżeństwo w tarapatach - 6 znaków
fot. 123rf

Istnieją pewne sygnały, które sugerują, że związek przeżywa kryzys. Może być on jeszcze nieuświadomiony, ale jest. Co o nim świadczy?

1. Osobne życie

Chodzi o to, że ty lub twój partner regularnie i w większości przypadków spędzacie czas osobno. Macie osobne zainteresowania, znajomych, inne codzienne rytuały, inaczej i każde sobie spędzacie czas.

2. Mało lub brak seksu

Każda para reprezentuje inne podejście do seksu i trudno ogólnie mówić o dobrej jego jakości i ilości. Wskaźnikiem kryzysu jest zmiana w tej dziedzinie w kierunku malejącym oraz znaczący spadek doznawanej przyjemności.

3. Dużo negatywnych emocji

Ogólne niezadowolenie, frustracja, krytycyzm, którym towarzyszy przeżywanie gniewu, żalu, smutku. Jeśli takie stany trwają długo i nie transformują się poprzez oczyszczenie negatywnych emocji, prowadzące do zmiany na pozytywne, oznacza że jesteście w impasie nierozwiązanych problemów.

4. Narzekanie na partnera do innych

Czasem lubimy sobie ponarzekać na męża do przyjaciółki i nie jest to złe zjawisko. Ale jeśli nic dobrego na jego temat nie jesteśmy w stanie powiedzieć albo narzekanie nasila się i towarzyszy mu napięcie trudnych uczuć, to zły znak. Coś ważnego nie wydarza się w relacji, nie ma też szczerej konfrontacji.

5. Brak szacunku

Brak szacunku, objawiający się jako lekceważenie i brak wsparcia, to poważny sygnał, że nie okazujemy sobie miłości, wdzięczności i zrozumienia. Takich postaw nie da się połączyć. Długoterminowy brak szacunku w relacji może mieć naprawdę złe skutki. Ranimy się wtedy boleśnie, co prowadzi do rozstania.

6. Brak zaufania

Jeśli nie ufasz partnerowi, kontrolujesz go wypytując, sprawdzając pocztę czy kieszenie, macie problem polegający na braku otwartości. On wymaga uleczenia. Uświadomienie sobie tych znaków może stać się okazją do wewnętrznej i relacyjnej pracy, w efekcie której związek i każde z was osobno możecie się rozwinąć.

7 kroków, żeby uratować związek – TUTAJ

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze