fbpx

Jak zachować spokój w związku?

Jak zachować spokój w związku?
123rf

Konflikty i relacje lubią swoje towarzystwo. Bez różnicy zdań raczej będzie trudno, ale możemy zadbać o to, żeby nie żyć w emocjonalnym napięciu i wrogości. Jak wzajemnie szanować się, zachowując spokój w związku?
1. Pamiętaj, żeby kilka razy dziennie całkowicie skoncentrować uwagę na partnerze. Posłuchaj go, cokolwiek chce ci przekazać. Nie oceniaj, nie uprzedzaj, nie krytykuj, nie skupiaj się na działaniu. Tylko słuchaj. Jeśli druga strona przekona się, że tak właśnie jest, czuje się przy tobie bezpiecznie. Wówczas zaczyna ufać, otwierać się, zbliżać. Można to poznać po tym, że podczas rozmowy macie ze sobą kontakt wzrokowy.

2. Kiedy mówisz do partnera, bierz pod uwagę to, w jakim jest stanie emocjonalnym. Jeśli jest smutny, zły, pogrążony w swoim wnętrzu, zestresowany weź na to wzgląd. Szanuj uczucia człowieka, którego kochasz, bądź dla niego delikatna, a uruchomisz między wami przepływ dobrych uczuć. Będzie miło i spokojnie.

3. Gdy ty jesteś zdenerwowana, przestraszona, rozżalona, nie odreagowuj na partnerze. Niech nie będzie on twoim treningowym workiem. Weź odpowiedzialność za swoje emocje. Naucz się nie reagować, gdy jesteś w ich władzy. W takiej sytuacji lepiej wycofać się, przemilczeć, a do rozmowy wrócić, kiedy nad sobą panujesz.

4. Odkryj sposób dobrego oddziaływania na partnera. Zamiast wzajemnie siebie drażnić, starajcie się siebie wzajemnie koić. Kiedy jesteście ze sobą blisko, znacie się doskonale. Ty wiesz, że gdy on wraca zmęczony z pracy, dobrze mu robi kawa z mleczną pianką, a on schodzi ci z drogi, kiedy złościsz się na matkę, bo tak jest o wiele lepiej.

5. Prawcie sobie komplementy. Nawet gdy zupełnie wyprowadza cię z równowagi, uwielbiasz jego sylwetkę i podziwiasz za życiowy luz.Niezależnie co się między wami dzieje, pamiętajcie za co uwielbiacie się nawzajem.