fbpx

Związek bez oczekiwań – 4 wskazówki

Związek bez oczekiwań - 4 wskazówki
fot. 123rf

Mój partner powinien mnie częściej przytulać. Powinien też więcej zarabiać. I powinien jeszcze pamiętać, że lubię wieczorem pić miętową herbatę i parzyć mi ją. Powinien również… Spróbuj zastąpić słowo „powinien” zastąpić wyrażeniem „miło byłoby, gdyby…”

Wiadomo, mamy oczekiwania, czegoś ciągle pragniemy. Mamy też własne wizje, jak ma wyglądać nasz związek i jaki ma być nasz partner. Słowa: „powinieneś”, „musisz, „zrób to” padają z naszych ust zazwyczaj zbyt często i często niemal ich nie zauważamy. Nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo oddalają one nas od partnera. Jest w nich ukryta krytyka, obwinianie, zawstydzanie. Nie jest możliwe zbudowanie pełnej miłości relacji, gdy padają takie słowa. Jak to zmienić? Doceniać związek i partnera oraz wyrażać docenianie. Jak?

1. Wykreśl ze swojego słownika słowa: „powinieneś” i „musisz”. Zamień je na „byłoby miło, gdyby …”

2. Doceń wyjątkowość partnera a także swoją. Tylko wy możecie stworzyć taki właśnie związek. Składa się on z waszych wyjątkowych osobowości, wartości jakie wnosicie, pasji, talentów. Popatrz na swój związek od tej strony. Macie coś, czego inni nie mogą mieć. Jesteście wyjątkowi, dlatego nic nie musicie. Wystarczy chcieć być sobą.

3. Zaakceptuj, że partner nie jest doskonały. Tak, to się stanie, że partner zirytuje cię, rozczaruje, nieprzyjemnie zdziwi. Jeśli nastawisz się tylko na słodkie chwile, rozczarujesz się. Napięcie powstałe z tak wygórowanych oczekiwać doprowadzi cie do rozczarowania.

4. Postaraj się niczego nie oczekiwać. Jeśli to zrobisz, relacja rozwinie się w kierunku, który pozytywnie cie zaskoczy, bo nic nie będzie ją blokować.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze