1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

3 błędy zakochanej kobiety

fot. 123rf
fot. 123rf
Gdy się zakochamy, często trudno nam oprzeć się pokusie bycia naj, najbardziej superkobietą. Za bardzo się staramy, ułatwiamy mężczyźnie życie, ulegamy złudzeniom. Jak kochać i być przytomną?

1. Zaniedbanie równowagi w dawaniu i braniu

Jest to niebezpieczny błąd zwłaszcza w fazie zalotów. Pamiętaj - mężczyzna jest praktyczny i dość wygodny. Jeśli przyzwyczaisz go do pysznych kolacji, częstego seksu, rozmaitych przysług, weźmie i przestanie się starać. Dla mężczyzny ważna jest realizacja poprzez działanie, jeśli ciągle go będziesz wyręczać, przeniesie swoją aktywność na pracę, pasję bądź bardziej wymagającą kobietę. Nie dawaj zatem więcej czasu, energii lub uwagi niż tyle, ile wraca do ciebie od niego. Gdy ta równowaga zostanie zaburzona, pozbawisz mężczyznę tego, by mógł zdobyć ciebie i terytorium dla was. Jeśli zawsze będziesz o krok przed nim, on poczuje się niepotrzebny, niedoceniony a nawet niemęski. Nie bądź więc taka dzielna i dobrotliwa. Nie ulegaj podszeptom wewnętrznego głosu, który być może szepcze ci, że nie jesteś wystarczająco dobra i musisz coś zrobić. Przestań zachowywać się jak św. Mikołaj w mini. Oczekuj, że on zabierze cię na kolację, napompuje koła w rowerze i pomasuje plecy. A ty mów: „Tak, tak, trochę bardziej w lewo. Dziękuję!”

2. Obwinianie i inne manipulacje

Mężczyzna chce być postrzegany jako bohater, ktoś ważny i podziwiany. Tymczasem, nieświadomie powielając wzorce rodzinne, kobiety często starają się go usidlić manipulacyjnymi sztuczkami. Wydaje im się, że jak skrytykują, poniżą, wytkną, on będzie mniej niebezpieczny, będzie bliżej, bo pod kontrolą. Zwykle nie zdajemy sobie sprawy, jak boleśnie potrafimy obwinić tzw. podwójnymi komunikatami, na przykład: „Ależ masz sztywny styl ubierania, nowocześni faceci noszą się bardziej na luzie, kochanie!”. Albo: „Byłam smutna po naszym wczorajszym spotkaniu, nie wyłączyłeś telefonu”. I już mężczyzna czuje, że jest ramolem i brak mu manier. Jeśli rzeczywiście tak uważasz, odejdź albo powiedz spokojnie i wprost, co ci nie pasuje. Podwójne komunikaty sprawiają, że on się źle czuje w twoim towarzystwie i nie jest to dobra prognoza na przyszłość. 3. Uleganie iluzjom

Zakochana kobieta, zwłaszcza ta, której bardzo zależy na relacji z mężczyzną, może stracić poczucie rzeczywistości. Dzieje się tak, jeśli kobieta całą swoją uwagę przenosi na relację, zapomina o swoich przyjaciołach, pasjach i tym, kim jest. Dlatego bądź czujna, patrz przytomnie, co się dzieje. Czy on też jest zakochany? Czy on też ma wobec ciebie plany podobne, jakie ty masz wobec niego? Uważaj, by nie ulec romantycznym złudzeniom. Bo może on chciał tylko porandkować? A może już przestraszył się twojej lekkiej obsesji na jego punkcie?

Kobieta skuteczna - jak zatrzymać przy sobie mężczyznę? - TUTAJ

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze