fbpx

Na te seriale czekamy w 2020 roku

Na te seriale czekamy w 2020 roku
fot. materiały prasowe

Przełom starego i nowego roku to nie tylko czas podsumowań, ale również oczekiwania stawiane przed kolejnymi miesiącami. 2019 rok obfitował w wiele tytułów, na które czekaliśmy od dawna i które wywołały wiele emocji (m.in. ostatni sezon „Gry o Tron”, pierwszy sezon „Wiedźmina”, czy zaskakująco dobry „Czarnobyl”). Na jakie nowości i kontynuacje czekamy z niecierpliwością w 2020 roku?

1. „Sex Education”, sezon 2, Netflix – czyli dalsza część perypetii młodego chłopaka wkraczającego w okres dojrzewania – Otisa, którego wychowuje samotna matka. Nie jest to jednak „zwyczajna” kobieta. Jean Millburn grana przez znakomitą Gillian Anderson zajmuje się bowiem terapią seksualną, co nie pozostaje bez wpływu na nieco zdystansowanego w tych sprawach Otisa. Dzięki wiedzy, którą zdobywał przez całe dzieciństwo, sam zaczął pomagać uczniom swojego liceum w różnorodnych problemach dotyczących ich seksualności. W drugim sezonie Otis będzie musiał zmierzyć się także ze swoimi „problemami” i nowo odkrytym obszarem życia – relacji z Olą i własnym popędem seksualnym. Sezon drugi dostępny będzie na platformie Netflix od 17 stycznia 2020 r.

fot. materiały prasowe Netflix

2. „Homeland”, sezon 8, Showtime – ostatni sezon serialu, w którym mieliśmy do czynienia z niebezpiecznymi misjami i spiskami na skalę światową. Główni bohaterowie – funkcjonariusze CIA dochodzą do siebie po ostatnich, traumatycznych przeżyciach i będą starać się zakończyć wojnę w Afganistanie. Finał serialu skupi się na wydarzeniach związanych z wywiadem i możemy być pewni, że to, co spotka Carrie i Saula znowu przyprawi nas o wysoki puls. Sezon ósmy dostępny będzie od 9 lutego 2020 r.

fot. BEW

3. „Dom z papieru”, 4 sezon, Netflix – podobno hiszpański serial, który doczeka się w tym roku czwartego sezonu to jedna z najpopularniejszych produkcji nieanglojęzycznych dostępnych na platformie. Nic dziwnego, historia Profesora, który wraz z charyzmatycznymi pomocnikami o wdzięcznych ksywach: Rio, Tokio, Nairobi, Oslo itp. dokonuje zamachu na mennicę stała się na tyle kultowa, że po pierwszych dwóch sezonach wszyscy nucili pieśń włoskich partyzantów z czasów II wojny światowej „Bella ciao”, którą wyśpiewywał Profesor, a maski wykorzystywane przez terrorystów do napadu stały się jednym z najchętniej wybieranych przebrań na wszelkiego rodzaju imprezy kostiumowe. Czwarty sezon dokończy historię kolejnego wielkiego napadu oraz próby odbicia jednego z ekipy z rąk policji i będzie dostępny od 3 kwietnia 2020 r. na platformie Netflix.

fot. materiały prasowe Netflix

4. „The Outsider”, HBO GO – nowy serial, który pojawi się na naszych ekranach to kolejna ekranizacja bestsellerowej powieści mistrza grozy – Stephena Kinga. Akcja „Outsidera” obraca się wokół śledztwa w sprawie makabrycznego morderstwa chłopca oraz tajemniczych okoliczności tej przerażającej sprawy. Oskarżonym o bestialską zbrodnię zostaje szkolny trener, na którego winę wskazują wszelkie dowody i zeznania świadków. Sprawa nie jest jednak tak prosta, a jej „rozwiązanie” nie daje spokoju detektywowi prowadzącemu śledztwo… Serial będzie dostępny od 13 stycznia na HBO GO.

fot. materiały prasowe

5. „Doktor Who”, sezon 12, BBC – brytyjski serial science fiction z główną postacią damską to jedna z mocniejszych pozycji na liście. W 12 sezonie zobaczymy nowych towarzyszy Doktor Who, do których MI6 zwraca się z pomocą. Gdy nasi bohaterowie podróżują po świecie, szukając odpowiedzi, niespodziewane ataki nadchodzą z każdej strony. To nowe podejście do znanej tematyki – serial produkowany jest przez BBC od 1963 roku i ma status jednego z najlepszych programów telewizyjnych w Wielkiej Brytanii. W wersji z Jodie Whittaker to majstersztyk. Sezon 12 dostępny będzie na BBC od 12 stycznia 2020 r.

fot. materiały prasowe HBO

6. „Nowy Papież”, sezon 2, HBO GO – kontynuacja świetnej produkcji z Jude Law i Johnem Malkovichem – „Młody Papież”. Akcja nowego sezonu odbywać się będzie bezpośrednio po wydarzeniach, które miały miejsce w pierwszej części, kiedy tytułowy młody papież grany przez Jude Law zapada w śpiączkę. Pod jego „nieobecność” na tronie papieskim zasiądzie niejaki Sir Johna Brannox (w tej roli świetny Malkovich), który szybko przekona się, że bycie przywódcą kościelnego świata wcale nie jest takie łatwe. Jedno jest pewne – w kolejnym sezonie, młody papież wcale nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, a starcie między dwoma charyzmatycznymi przywódcami może mieć różne konsekwencje dla całego świata. „Nowy papież” dostępny będzie na platformie HBO GO od 14 stycznia.

fot. BEW

7. „Hunters”, Amazon Prime – wiele o tym serialu zdradza już sam fakt, że główną rolę odegrał w nim Al Pacino. Fabuła nowego, wyczekiwanego serialu opowie o grupie „łowców” nazistów żyjących w latach 70. w Nowym Jorku, którzy odkrywają, że setki nazistowskich urzędników na najwyższych szczeblach próbują stworzyć w USA Czwartą Rzeszę. Choć temat wymierzania sprawiedliwości ukrywającym się po wojnie nazistom był już wielokrotnie poruszany na dużym ekranie, teraz zmierzymy się z nim w zupełnie nowej odsłonie. „To nie jest morderstwo. To jest micwa. Witam na polowaniu”. – mówi główny bohater. Będzie się działo. Serial zadebiutuje na platformie Amazon Prime w pierwszej połowie 2020 r.

fot. screenshot trailer Hunters

8. „Outlander”, sezon 5, Netflix – dla kochających seriale wykorzystujące motyw podróży w czasie, historia Claire to prawdziwa gratka. Piąty już sezon opowie nam dalszy ciąg przygód Claire, która przeniosła się w czasie – z czasów po II wojnie światowej do… 1743 roku. W „przeszłości” zakochuje się w innym mężczyźnie, zakłada z nim rodzinę i przeżywa wiele przeróżnych, ciekawie zbudowanych przygód. Piąty sezon „Outlander” to kontynuacja rodzinnych przygód Fraserów, którzy przeżywają wzloty i upadki w kolonialnej Ameryce. Zakładanie domu w Nowym Świecie nie jest łatwym zadaniem, a jego ochrona okazuje się jeszcze trudniejsza, zwłaszcza na dzikiej prowincji Karoliny Północnej w okresie dramatycznych wstrząsów społeczno-politycznych. Co wydarzy się tym razem i kto przeniesie się do jakich czasów – dowiemy się już niebawem. Piąty sezon dostępny będzie od 16 lutego 2020 r. na platformie Netflix.

fot. materiały prasowe Netflix

9. „Zadzwoń do Saula”, sezon 5, ACM/Netflix – dla fanów „Breaking Bad” i nie tylko. Jeden z najlepszych serialowych spin-offów opowiadający historię charyzmatycznego i dość pechowego prawnika, balansującego na granicy prawa i bezprawia doczekał się piątego sezonu. Piąta seria będzie liczyć dziesięć epizodów. Pierwsze dwa pojawią się na antenie pod koniec lutego, a kolejne będą ukazywać się co tydzień.

fot. materiały prasowe Netflix

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze