1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Stres w pracy

123rf.com
123rf.com
Problem stresu zawodowego w Europie jest coraz bardziej powszechny i niepokojący. Stres w pracy może mieć negatywne skutki zdrowotne, a pośrednio wpływa także na bezpieczeństwo pracowników. Badania dotyczące stresu zawodowego Polaków przeprowadził w 2012 Instytut Medycyny Pracy. Co z nich wynika?

Co najbardziej stresuje Polaków?

Co przyczynia się do zadowolenia z pracy? A co powoduje niezadowolenie pracowników?
  • niesatysfakcjonująca wysokość wynagrodzenia i jakość świadczeń socjalnych,
  • ograniczone możliwości rozwoju zawodowego,
  • warunki, w jakich praca jest wykonywana.
7  kwietnia 2014 r. w Brukseli i wielu miastach Unii Europejskiej, w tym także w Warszawie, rozpoczęła się się dwuletnia ogólnoeuropejska kampania zatytułowana Stres w pracy? Nie, dziękuję!”. Jej głównym celem jest promowanie zarządzania stresem i zagrożeniami psychospołecznymi związanymi z pracą, tak jak zarządza się innymi czynnikami zagrażającymi zdrowiu i bezpieczeństwu (np. czynnikami chemicznymi, biologicznymi czy fizycznymi).

Kampania zaplanowana jest na dwa lata, podczas których w przedsięwzięcia poświęcone zagrożeniom psychospołecznym (sesje treningowe, konferencje, konkursy fotograficzne, filmowe oraz plakatowe, quizy i działania reklamowe) zaangażowane zostaną setki organizacji w całej Europie. Ważnym przedsięwzięciem kampanii jest Europejski Konkurs Dobrych Praktyk, który rozpoczął się 15 kwietnia, przeznaczony dla firm z całej Europy, które z powodzeniem wdrażają metody redukowania i eliminowania stresu  w środowisku pracy.

żródło: mat.pras. kampanii

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze