Odnaleźć głębszy sens życia

123rf.com

To trudne pytanie – co sprawia, że życie warte jest życia? Co jest w nim najważniejsze a przynajmniej ważne? Po co właściwie rano wstajemy z łóżka?
W poszukiwaniu szczęścia i spełnienia przemierzamy wiele ścieżek. Czasami kończymy podróż z pustymi rękoma, czasem obdarowani. Spełnieniem, nadaniem naszym uczuciom i działaniom znaczenia. Wówczas pojawia się satysfakcja, dobre emocje i namacalne dowody sukcesu w materii. To znak, że żyjemy w łączności ze wszechświatem, jesteśmy zadowoleni z odbicia naszego wnętrza, które w nim widzimy. Czujemy ciągłą wzajemną inspirację, przeżywamy momenty niezwykłego ożywienia, doznajemy cennych olśnień. Wiemy, że żyjemy.

Oto 6 podpowiedzi, jak głębiej związać się z życiem

1. Miłość i intymność. Dawanie i otrzymywanie miłości jest potężnym źródłem dobrego samopoczucia. Jeśli tworzymy głębokie relacje – przyjacielskie, miłosne, rodzinne, nasze życie staje się znaczące i siebie warte.

2. Satysfakcja z pracy. Jaka praca byłaby dla ciebie najlepsza? Jeżeli robisz coś, co jest dla ciebie sensowne, masz szansę poczuć się szczęśliwym. Jeśli praca, którą wykonujesz, jest twoim powołaniem, nagrody i docenienie świata pojawią się same. Wraz z rozwojem na swojej życiowej drodze spotkasz nowe możliwości. Praca może być przygodą nadającą życiu sens.

3. Pomaganie innym.
Łatwo jest skoncentrować się na własnym dobrobycie. Jednak kiedy trzymamy się tej jednej perspektywy, czujemy się zagrożeni konkurencją, zazdrośni, nieufni, pełni niechęci. Kiedy natomiast pomagamy innym, dzielimy się dobrocią i dobrami, w naszym życiu pojawia się współczucie a z nim realne korzyści – pozytywne uczucia, wewnętrzna harmonia i radość z tego, że żyjemy.

4. Życie społeczne. Czy uczestniczysz w życiu jakiejś społeczności? Masz swój udział w działaniach na rzecz szerszego ogółu, jakiejś ważnej sprawy? Takie działania nadają życiu tak potrzebnej celowości.

5. Duchowość.
Wierzysz w to, że każdy z nas znalazł się tutaj z powodu powołania, przeznaczenia, jakiejś lekcji? Ta świadomość może dać poczucie połączenia z siłą większą od nas. Może zmobilizować cię do szukania swojej drogi. A ta może być różna.