12 powodów, dla których on się nie chce kochać

powody, dla których on sie nie chce kochać
123rf.com

Jeśli twój partner przestaje chce się z tobą kochać, pierwszą rzeczą, która zwykle przychodzi co na myśl, to romans. Może tak być. Ale istnieje jeszcze wiele powodów, dla których mężczyzna może stracić ochotę na seks.
Badania wskazują, że aż 62 proc. mężczyzn nie chce uprawiać seksu, podczas gdy ich partnerki nie narzekają na brak libido. Wśród najczęstszych przyczyn wymienia się:

1. Niski poziom testosteronu. Jest to dość powszechne. Eksperci sądzą, że zjawisko to wiąże się z zanieczyszczonym środowisku. Poza tym poziom testosteronu u mężczyzn spada z wiekiem i z dużym natężeniem stresu życiowego.

2. Choroby. Takie jak: cukrzyca, nowotwory, dolegliwości nerek, mukowiscydoza, zaburzenia pracy serca widocznie wpływają na poziom testosteronu i libido.

3. Leki. Zwłaszcza antydepresyjne i beta-adrenolityki, które są często stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego. One powodują brak popędu płciowego.

4. Otyłość. Zbadano, że mężczyźni z nadwagą kochają się rzadziej niż ich szczupli konkurenci. Sugestia? Dieta, siłownia, ruch na świeżym powietrzu.

5. Środki antykoncepcyjne kobiet. Niektórzy seksuolodzy uważają, że estrogen zawarty w środkach antykoncepcyjnych poprzez drogi rodne kobiety przenika do organizmu męskiego i zaburza erekcję. A mężczyźni to powtarzają.