fbpx

Jak flirtować – 6 wskazówek

Jak flirtować - 6 wskazówek
fot. 123rf

Wakacje minęły już półmetek, więc nie trać czasu, tylko wykorzystuj lato, by flirtować. Jak to robić radośnie i skutecznie? Oto 6 wskazówek.

1. Bądź pewna siebie

Pewność siebie ułatwia życie, nie tylko flirtowanie. Jest cienka linia między pewnością siebie a zarozumialstwem, więc ćwicz regularnie. O pewności siebie świadczą wyprostowane plecy, podniesiona głowa i spokojny, głęboki oddech. Pewność siebie przyciąga zalotników.

2. Utrzymuj kontakt wzrokowy

Kontakt wzrokowy pokazuje, że jesteś zainteresowany rozmową. Poza tym pomaga ci lepiej słuchać partnera i mieć lepszy wgląd w jego uczucia (to pokazują oczy).

3. Przyjmij otwartą postawę ciała

To jest ważne! Zorientuj się, czy nie masz przypadkiem skrzyżowanych rąk, nie jesteś odchylona do tyłu czy skulona w sobie. To świadczy o zamkniętej postawie. Otwartość widać po zbliżeniu się do partnera, otwartych ramionach, prostych plecach.

4. Dotknij

Nie bój się dotyku. Jeśli dotkniesz delikatnie ręki partnera, kiedy mówi coś interesującego czy położysz mu rękę na ramieniu, pokażesz że czujesz się swobodnie i komfortowo w jego towarzystwie. Dotyk jest sygnałem, że masz ochotę na coś więcej niż kolegowanie się.

5. Pytaj

Pamiętaj, aby rozmowy były dwustronne. Odpowiadaj na pytania, ale też pytaj o to, co cię ciekawi. Jeśli flirtujesz z mężczyzną, postaraj się go poznać.

6. Używaj poczucia humoru

Nie bierz flirtu zbyt poważnie. Uruchom swoje poczucie humoru, pokaż że umiesz śmiać się z siebie i z życia. Śmiech budzi sympatię i zbliża.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze