fbpx

Jak zadbać o związek, gdy zostaliście rodzicami

rodzice i niemowlę
123rf.com

W waszym życiu pojawiło się dziecko., które cały czas domaga się atencji. Koniec z romantycznymi wieczorami tylko we dwoje i spaniem w niedzielę do późna. Jak w tej sytuacji podtrzymać ogień w związku?
Gdy już przetrwacie pierwsze najtrudniejsze miesiące, a wasze dziecko przestanie być syreną aktywną 24 na dobę, czas zadbać o wasz związek. Oto kilka pomocnych wskazówek:

  • znajdźcie dobrą opiekunkę do dziecka. Chociaż na kilka godzin dziennie. Nawet jeśli ty albo twój partner nie pracujecie, albo pracujecie w domu, pozwólcie, by ktoś odciążył was choć na pół dnia. Może zaproponujecie pracę babci (za wynagrodzeniem), siostrze czy siostrzenicy? Jeśli wolicie profesjonalną baby sitterkę, popytajcie znajomych. Ważne, żeby na kilka godzin dziennie móc zająć się swoimi sprawami, zadbać o siebie, a co za tym idzie, odpocząć i zająć się wreszcie związkiem.
  • dajcie sobie czas. Niech każde z was znajdzie chwilę dla siebie, wróci do tego co lubi, a z czego musiało ostatnio zrezygnować na rzecz opieki nad niemowlęciem. Zobaczcie, co nowego w kinie, jaką książkę chcecie przeczytać, do jakiego hobby wrócić. Czas, jaki przeznaczycie dla siebie będzie bezcenny, żeby „odświeżyć” swój wizerunek siebie i stosunek do świata po tygodniach czy miesiącach zajmowania się tylko waszym potomkiem.
  • idźcie na randkę. Skoro macie opiekunkę i trochę czasu dla siebie, wykorzystajcie to! Wymyślcie coś fajnego, nowego, innego, zaskoczcie siebie strojem, pomysłem na wspólny wieczór. Spójrzcie na siebie świeżym okiem, przypomnijcie sobie, co lubicie w drugiej osobie, co was w niej podnieca. Może randka zakończy się łóżkowym szaleństwem?W końcu rodzice to istoty seksualne! System randek warto utrzymać, zawsze to okazja, by wyrwać się z domu choć na kilka godzin i tylko we dwoje.

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze