fbpx

Zmotywuj się do wysiłku fizycznego

zmotywuj się do wysiłku fizycznego
123rf.com

Wiosna za rogiem, a ty chciałabyś zgubić zbędne kilogramy. Jednak ich obecność wcale cię nie motywuje do wysiłku fizycznego. Jak się przekonać do sportu.
Oto kilka propozycji, by przekonać samą siebie, że warto:

  • zwykle gdy szukamy porad dotyczących schudnięcia, znajdujemy mnóstwo informacji o dietach czy sztuczkach, dzięki którym stracimy zbędne kilogramy. Tylko że i jedne i drugie działają krótko. Szczupłą i zgrabną sylwetkę zapewni dopiero regularny wysiłek fizyczny.
  • najczęstszą wymówką, która pozwala nam nie uprawiać żadnego sportu jest brak czasu. To bardzo sprytna wymówka, bo tego samego czasu nie szkoda nam na siedzenie na Facebooku czy oglądanie serialu w telewizji. Nie masz czasu na siłownię? Poćwicz w domu podczas oglądania wiadomości. Nie możesz przeznaczyć godziny czy dwóch na basen? Zacznij wstawać wcześniej i robić małą przebieżkę wokół osiedla czy domu.
  • wiele osób twierdzi, że sport dużo kosztuje. Bo trzeba mieć specjalny strój albo sprzęt. Pytanie, jaki sport chcecie uprawiać? Zanim jednak wymyślicie, jaka dyscyplina do was pasuje, może warto zacząć od podstawowych ćwiczeń fizycznych? Do biegania potrzebujesz butów i starego dresu, do pływania – kostiumu kąpielowego, do tego żeby mieć płaski brzuch nie potrzebujesz nic! Wystarczą regularne serie brzuszków i pompek w starym dresie na twojej podłodze.
  • jeśli nie lubimy ćwiczyć sami, znajdźmy sobie towarzysza: koleżankę z pracy, sąsiadkę lub siostrę męża. A jeśli nie okażą się zainteresowane – zaproponujmy sąsiadowi, że będziemy wyprowadzać jego czworonoga. 20-minutowy bieg z psem rano lub wieczorem to najlepszy sposób na utratę tłuszczyku.
  • jeśli nawet jesteśmy gotowi stać się bardziej sportowi, ale nie udaje nam się ćwiczyć regularnie, wprowadźmy sport w nasze codzienne czynności. Codziennie wysiadaj kilka przystanków wcześniej i ostatni kilometr do pracy czy domu pokonaj pieszo. Zacznij jeździć rowerem po drobne zakupy czy na spotkania. Po wstaniu z łóżka wykonaj kilka podstawowych ćwiczeń rozciągających i pobudzających. Baw się z dziećmi w berka, ganiaj za psem, bądź aktywna!

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze