Bogdan Biały
Krem z brokułów
(czas przygotowania: 25 min) 2–3 brokuły (500 g), 1 cebula, 4 średnie ziemniaki, 2 marchewki, 2 łyżki masła , 200 g serka pleśniowego, 100 g płatków migdałowych , 1/2 litra bulionu jarzynowego , 1 serek topiony, kremowy, 1/4 łyżeczki pieprzu , sól do smaku.
Sposób przyrządzenia: Cebulę posiekać i podsmażyć na maśle, dodać pokrojoną marchewkę. Brokuł podzielić na różyczki. Włożyć do rondla z podsmażoną cebulą, podlać bulionem i przykryć. Ziemniaki obrać pokroić w drobną kostkę i dodać do zupy. Płatki przyprażyć na suchej patelni.
Pod koniec gotowania do zupy dodać serek, wymieszać, zdjąć z ognia i zmiksować. Podawać w miseczkach, posypaną kawałkami sera pleśniowego i płatkami migdałowymi.
Lubisz gotować, jeść i smakować? – Więcej o gotowaniu znajdziesz na blogu Food&Wood!
W TYM TEMACIE
- Frische Pflaumentorte – tyrolska tarta śliwkowa
- JOHANNISBEEREIS Tyrolskie sezonowe lody
- BAUERNFRÜHSTÜCK – tyrolskie śniadanie rolników
- RINDFLEISCHSALAT – tyrolska sałatka z wołowiną
- Pastéis de Nata





Wysyłam...
wygląda niesamowicie i chyba już wiem, jak się powyżywam kuchennie w ten weekend:))
wypróbowałam, bardzo smaczne; jeśli nie lubicie papkowatej konsystencji, to najlepiej nie miksować
Wspaniały:) Fajne jest to, że brokuły można zastąpić właściwie dowolnym warzywem i zrobić z niego krem. Ostatnio odkryłam fantastyczny krem z zielonego groszku. Tylko nie dodaję do niego serów.
super!
polecam kwestię kremu z groszku wzbogacić o miętę. jeśli chcemy zupę odchudzić, wystarczy śmietana 12%i ndywualnie majtana w talerzu, zamiast topionego sera i same brokuły bez ziemniaków, smażenia cebuli etc.:)ot, samą mrożonkę zalać trzeba bulionem, dodać czosnek, liść laurowy i ziele angielskie.ciut, maggi.enjoy:)