fbpx

Portret astrologiczny – urodzeni w piątek

portret astrologiczny
123rf.com

Według starożytnej astrologii wywodzącej się z Mezopotamii dzień twojego urodzenia ma duży wpływ na charakter. Piątkiem rządzi Wenus, która obdarza swoich podopiecznych szczególną zmysłowością.
Planeta Wenus to – wiadomo – piękno i miłość. Pamiętasz utwór The Cure „Friday I’m In Love”? Jeśli urodziłaś się w piątek, to właśnie miłość jest dla ciebie najważniejsza. Oczywiście, ta wielka, wyjątkowa, ze spacerami o zachodzie słońca i rycerskimi gestami. Jesteś zmysłowa i zalotna, szukasz romantycznych wrażeń, a kiedy twoje uczucia nie zostaną docenione, cierpisz głęboko i bezgranicznie. Z drugiej strony te uczucia niekoniecznie bywają trwałe: możesz się łatwo zakochiwać, po czym porzucać obiekt zainteresowań w poszukiwaniu kolejnych podbojów i uniesień.

W miłości – i we wszystkim, co robisz – ważna jest dla ciebie oprawa. Masz wyczulony zmysł estetyczny, cenisz wszystko, co piękne i harmonijne. Szukasz tej harmonii i piękna i sama chcesz je tworzyć. Może to być ze smakiem przystrojony stół, nietypowe zestawienie części garderoby, twórczość artystyczna. Należysz do wyjątkowo kreatywnych osób. Jak przystało na artystkę, bywasz roztargniona, ciężko ci odnaleźć się w otaczającym świecie. Najlepiej, gdyby ktoś zajął się za ciebie wszystkim, co wymaga organizowania, zarządzania, liczenia – ty w tym czasie leżałabyś i roztaczała czar. Niektórzy uważają cię za próżną i powierzchowną, tymczasem ty szukasz wyjątkowości, powszedniość przytłacza cię i rozczarowuje. Dopada cię wtedy melancholia, ttęsknisz… Za czymś lepszym, piękniejszym. Pociąga cię wszystko, co niezwykłe, tajemnicze, wykraczające poza racjonalne wytłumaczenia i analizy. Może cię to poprowadzić w stronę mistyki, ezoteryki. Nie bez powodu osoby urodzone w piątek interesują się często astrologią i astronomią.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>