fbpx

Puzzle sensoryczne dla dzieci

Puzzle sensoryczne dla dzieci
materiały prasowe

Niepozorne, a mogą zdziałać naprawdę wiele. Puzzle, bo o nich mowa, to świetny sposób na stymulowanie rozwoju intelektualno – motorycznego najmłodszych. Warto wszak wiedzieć, że zabawa w układanie to nie lada trening dla mózgu małego dziecka, nauka cierpliwości, koncentracji i logicznego myślenia. A to dopiero początek!

Pierwsze puzzle

Każdy moment jest dobry, by wprowadzić malucha w świat puzzli i układanek. Ale im szybciej to zrobimy, tym po prostu lepiej. Zabawa puzzlami od małego to dobry, sprawdzony i skuteczny sposób na rozwijanie zdolności analizy i syntezy wzrokowej u dziecka. Ale to nie wszystko. Ponad wszelką wątpliwość udowodniono, że układanki korzystnie wpływają na rozwój mózgu, na spostrzegawczość, na zdolność koncentracji najmłodszych. A to ma ogromne znaczenie dla zdolności poznawczych dzieci. Umiejętności, które dzieci nabywają w czasie zabawy puzzlami, przydają się w przedszkolu i w szkole, na każdym etapie edukacji. Puzzle przygotowują bowiem do nauki pisania i czytania, są też świetnym sposobem na rozwijanie umiejętności matematyczno- technicznych, rozwijają ponadto zdolności motoryczne.

Co wybrać

Puzzle to nie tylko świetna zabawa, ale i doskonały trening dla dziecięcego ciała i umysłu. Ale co robić, gdy maluch nie chce w nie grać? Jak przekonać dziecko do puzzlowania? Najlepiej jest podsunąć maluchowi taką układankę, która go zaintryguje i zachęci do zabawy. Nie od dziś przecież wiadomo, że im lepiej zacznie się przygoda dziecka z puzzlami, tym większa szansa na to, że dziecko polubi układanki. Najmłodsze pociechy najlepiej bawią się puzzlami sensorycznymi. I to nie tylko dlatego, że są duże, kolorowe i bardzo przyjemne w dotyku. Także dlatego, że zachwycają ilością kształtów, wzorów, faktur i kolorów. Wielość barw i wzorów puzzli sensorycznych stymuluje rozwój wzroku, różne materiały wykorzystane do uszycia puzzli to bardzo dobry sposób na to, by uwrażliwiać zmysł dotyku malca. Sama zabawa pozwala na rozwijanie koordynacji wzrokowo – ruchowej, wspiera proces logicznego myślenia, planowania własnych działań.

Ważne jest jedno – puzzle dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, muszą być w pełni bezpieczne. Certyfikaty jakości i bezpieczeństwa to absolutna podstawa.

Źródło: LolliFox / sklep www.babymama.pl

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>