fbpx

Zdrowa relacja z samym sobą

Zdrowa relacja z sobą samym
123rf

Wiele pisze się o tym, jak budować dobre relacje z innymi ludźmi. A najważniejsza relacja w naszym życiu – ze sobą samym. Oto 6 wskazówek jak o siebie dbać.
Ze sobą jesteś częściej, niż z kimkolwiek. Ze sobą jesteś zawsze. Bardzo, bardzo blisko. To już wystarczający powód, żeby się sobą świadomie i z miłością zajmować. Wzmacniać tę ważną więź. Poza tym to, jak cię ludzie traktują, odzwierciedla dokładnie to, jaki jesteś dla siebie. Oto sześć pomysłów na kultywowanie dobrych stosunków ze sobą samym.

1. Miej na względzie swoje potrzeby fizyczne

Tak, często nie mamy na to uważności. Nie jemy zdrowo, śpimy za mało, w ogóle się nie ruszamy, nie zapewniamy sobie relaksu. To błąd.

2. Radość jest ważna

Jeśli jest taki dzień, w którym nie dajesz sobie radości, nie jesteś dla siebie dobry. Warto to nadrobić. Co cię ucieszy? Spacer po parku, pół godziny w ulubionej francuskiej kawiarni, wizyta w saunie?

3. Skoncentruj się na swoim wewnętrznym świecie

Nie zbudujesz dobrej relacji ze sobą, jeśli nie będziesz miał świadomości swoich wewnętrznych procesów. Jeśli na bieżąco nie zadajesz sobie pytań typu – co czuję, co myślę, dlaczego to mnie niepokoi – i nie odpowiadasz na nie, nie znasz siebie. Zanurz się w swoje życie wewnętrzne, poznaj prawdę o sobie. Całą.

4. Regularnie znajduj czas tylko dla siebie

Niech to będzie chociażby 10 minut przy porannej kawie. Znajduj też czas na czytanie książek, które karmią duszę oraz inne aktywności w pojedynkę (spacer, jazda na rowerze, relaksujące kąpiele).

5. Medytacja

Podczas medytacji, kiedy umysł się wycisza, możesz doświadczyć siebie na najgłębszym poziomie, możesz skontaktować się ze swoim Wyższym Ja.

6. Bądź swoim najlepszym przyjacielem

Odzywaj się do siebie (zwłaszcza uważaj na myśli) tak, jakbyś mówił do swojego najlepszego przyjaciela – życzliwie, ciepło, wyrozumiale. I bądź wobec siebie lojalny, nie zdradzaj swoich uczuć.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>