fbpx

11 stereotypów na temat różnic między kobietami a mężczyznami

11 stereotypów na temat różnic między kobietami a mężczyznami
flickr.com/RafGol

Na życie czasami trzeba popatrzeć z przymrużeniem oka. Dziś o różnicach międzypłciowych na wesoło i mocno stereotypowo.
1. Ślub: Kobieta najpierw roni łzy, a następnie pije, mężczyzna najpierw pije, a potem płacze.
2. Ilość skarpet w bieliźniarce: Kobiety w dziedzinie skarpetek (rajstop i pończoch) mają wybór właściwie nieskończony, co zatem idzie, bieliźniarka pęka w szwach; mężczyźni wybierają najczęściej białe skarpetki do butów sportowych i czarne do garniturowych pantofli.
3. W temacie seksu: przeciętna kobieta mówi, że ochotę na seks ma ciągle; w praktyce chęci do igraszek mamy maksymalnie 3 razy na tydzień, co nie zmienia faktu, że gra wstępna powinna trwać minimum 30 minut. Przeciętny mężczyzna (poniżej 40 r. życia) ochotę na seks ma bez przerwy i ciągle o nim myśli, a gra wstępna powinna trwać mniej – więcej minutę (podwózka do domu to też gra wstępna).
4. Orientacja przestrzenna: kobiety znają wszystkie butiki i sklepy w mieście, mężczyźni najlepsze pijalnie piwa.
5. Spojrzenie na rodzicielstwo: kobiety wiedzą wszystko o swoich dzieciach, wiedzą, kiedy dziecko powinno iść do dentysty, kiedy ma trening, jak również znają wszystkich kolegów i koleżanki pociechy. Mężczyźni nie do końca potrafią określić swój status w stosunku do tych „małych ludków”.
6. Względność czasu: dla kobiet 2. nad ranem to idealna pora by porozmawiać o tym, w jakim kierunku zmierza związek, podczas gdy mężczyźni o tej porze preferują sen…lub seks.
7. Kwestia kolorów: w świecie kobiet istnieje turkusowy, cyklamen, fuksja, kamelowy czy grafitowy. Mężczyźni preferują: czarny, biały, granatowy i brązowy.
8. Poczucie porządku: kobiety rozkładają ubrania po mieszkaniu, po to by później je złożyć, mężczyźni rozkładają i omijają, póki nie zostaną poproszeni o posprzątanie.
9. O rzeczach: kobiety wiedzą gdzie jest wszystko (przynajmniej wtedy, gdy to one porządkowały rzeczy), mężczyźni nie, ale też nie muszą się starać zapamiętać, bo kobieta i tak go poinformuje gdzie jest szukany przez niego przedmiot.
10. Ubrania: dla kobiet temat niemalże newralgiczny. Zakup nowych ubrań wymagany jest przynajmniej raz na kwartał, o ile nie jest się gwiazdą ekranu (nie koniecznie złotego/srebrnego). Mężczyźni lubią swoje ubrania, nawet wtedy, gdy trudno nazwać je już ubraniami.
11. Rozmowa: mężczyzna zaczyna zdanie, a kobieta je kończy.

P.S. Mamy w redakcji kolegę, który łamie przynajmniej połowę z tych, momentami krzywdzących dla panów, stereotypów. Peace!

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>