Poczuj szczęście w związku

Poczuj szczęście w związku
123rf.com

Jak on już się zmieni, wtedy będzie pięknie. Fajnie to będzie ,jak będziemy mieć kilka dni wolnego. Odetchniemy, jak spłacimy kredyt, jak dziecko pójdzie już do szkoły, jak teściowa przestanie się wtrącać w nasze życie. To dość powszechne myślenie. Czy można coś zrobić, żeby zacząć odczuwać szczęście w związku już teraz?
Życia i swojego partnera nie zmienisz tak łatwo, ale swoje myślenie o tym, tak. Oto 4 podpowiedzi, które pomogą ci cieszyć się z pozytywów relacji już dzisiaj.

1. Poznanie goryczy ułatwia docenienie słodyczy

Otwórz szeroko oczy i zobacz wasze życie razem w szerszej perspektywie. To wzloty i upadki, górki i dołki, słońce i deszcz. Jeśli masz tendencję do tego, żeby koncentrować się na tym, co nie jest radosne i przyjemne, spróbuj dostrzec kontrast. Są przecież dni, kiedy nie możecie znaleźć porozumienia, ale są i takie, kiedy rozumiecie się bez słów. Są dni wypełnione mało odlotowymi obowiązkami, ale potraficie się jeszcze dobrze bawić. Podziękuj mniej szczęśliwym chwilom za to, że pokazują ci, jak może być inaczej.

2. Uświadom sobie, co najbardziej cię kręci w twoim związku

Spójrz na wasze wspólne życie i uświadom sobie, co sprawia ci najwięcej radości. Weekendowe poranki, wasze porozumienie intelektualne, przyjemności rodzicielstwa, seks, dalekie spacery. Co cię ekscytuje w związku, co sprawia, że chce ci się żyć. Już samo uświadomienie sobie tego, działa uszczęśliwiająco.

3 . Zastanów się, co możesz wnieść do wspólnego życia

Nie lękaj się dawać, być dla partnera hojną, spontaniczną, otwartą. Dawaj i za bardzo nie oczekuj na rewanż, a przekonasz się, że dobro nieoczekiwanie do ciebie wróci.

4 . Bądź wdzięczna za różnice

Tam, gdzie jesteśmy podobni, zwykle wszystko samo się układa. Gorzej z różnicami, na tym terenie chcielibyśmy utrzymać kontrolę przez zniwelowanie tych różnic. Trudno nam dać wolność bliskiej osobie, żeby była taką, jaką jest w swojej inności. To wyzwanie. Podejmij je.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze