Konkurs: „Dziesięć tysięcy żyć” – rozstrzygnięty

Najpierw żyjemy. Potem umieramy. A potem… dostajemy następną szansę? Czy perspektywa wielu wcieleń budzi raczej lęk, czy fascynację? A gdybyśmy mieli wgląd we wszystkie swoje wcielenia, to co byśmy z tą wiedzą zrobili?

„Dziesięć tysięcy żyć” to dziesięć tysięcy szans, dokładnie rzecz biorąc. Dziesięć tysięcy żywotów, żeby „zrobić to, jak należy”. Odpowiedzieć na wszystkie wielkie pytania. Osiągnąć pełnię mądrości. I stać się Jednym ze Wszystkim.

Milo miał do tej pory dziewięć tysięcy dziewięćset dziewięćdziesiąt pięć takich szans. Zostało mu jeszcze pięć żywotów na zdobycie sobie miejsca w kosmicznej duszy. Jeśli mu się nie uda, rozpłynie się w nicości. Lecz tak naprawdę Milo pragnie jedynie spocząć na zawsze w ramionach Śmierci. Albo Suzie, jak ją nazywa.

Suzie jest nie tylko kochanką Milo podczas niezliczonych przerw między żywotami, które nasz bohater spędza w zaświatach, ale i – dosłownie – powodem, dla którego wciąż żyje. Zanurzając się w kolejnych egzystencjach, Milo marzy o dniu, kiedy nie będzie musiał już nigdy więcej jej opuszczać.

Jednak „Dziesięć tysięcy żyć” to coś więcej niż wspaniała historia miłosna. Każda podróż od kołyski do grobu pozwala Milo odkrywać kolejne fragmenty wielkiej kosmicznej układanki – jeśli tylko zdąży poskładać je na czas, zrozumie w końcu, co znaczy być częścią czegoś większego od nieskończoności.

Mroczna i uwodzicielska jak książki Neila Gaimana i inteligentnie zabawna jak dzieła Kurta Vonneguta, „Dziesięć tysięcy żyć” to opowieść o wszystkim, co czyni życie głębokim, pięknym, absurdalnym i rozdzierającym.

Bo to coś więcej niż historia Milo i Suzie. To także Wasza historia.

Dlatego też zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie, gdzie do wygrania mamy 10 książek „Dziesięć tysięcy żyć”. Czy zastanawialiście się kiedyś jakie zdarzenie, albo osoba znalazłyby się w Waszym kolejnym życiu? Przyjaciel, ktoś z rodziny, czy może osoba, z którą mamy nierozwiązane sprawy? Czy jest coś, czego koniecznie chcielibyście doświadczyć lub przeżyć ponownie jakąś sytuację?

Michael Poore jest autorem wielu opowiadań i dwóch powieści. Jego opowiadania były często nagradzane publikowane między innymi w: Glimmer Train, Southern Review, Agni, Fiction i Asimov’s. Jego debiutancka powieść „Up Jumps the Devil” została uznana przez New York Review of Books za literackie arcydzieło . Poore mieszka w Highland, w stanie Indiana, z żoną, poetką i działaczką Janine Harrison i ich córką Jianna.

Zasady konkursu

Napisz w kilku zdaniach odpowiedź na pytanie: Jakie zdarzenie, albo osoba znalazłyby się w Twoim kolejnym życiu?

Wyślij odpowiedź na adres konkurs.portal@zwierciadlo.pl
Na odpowiedzi czekamy w terminie: 25.10.– 07.11.2017 r.
Biorąc udział w konkursie, akceptujesz regulamin.
Nagrody trafią do autorów najciekawszych odpowiedzi.
Uwaga! Koniecznym warunkiem prawidłowego zgłoszenia jest wpisanie nazwy konkursu „Konkurs: Dziesięć tysięcy żyć” w tytule maila.

LISTA LAUREATÓW:

Anula Wawrzyniak

dolotal

Marta Kołakowska

ewamarciniak

bernadka bednarczyk

Halina Jaskot

Anna Ślubowska

JOANNA WĄSEK

Karolina Schweda

Mikołaj Obiała