Kryształki Zwierciadła. Konkurs

Sześcioro nominowanych. Są młodzi – i nie chodzi tylko o metrykę, lecz także o życiową postawę. Mają otwarte umysły, wierzą, że rzeczywistość wokół nas da się zmienić. Co więcej, wiedzą, jak to zrobić. To wy zadecydujecie, do kogo powędruje nagroda.

reklama

 

Rocznik 1989. Naukowiec. Napisać o Karolu, że jest młodym doktorem, jednym z najbardziej obiecujących polskich naukowców, to za mało. Bo w jego badaniach chodzi o nas, kobiety. Charkiewicz jest w Polsce pionierem: w Danii nauczył się wykonywać zabieg, który przywraca pacjentkom po chemii płodność. Zajmuje się też badaniami nad stanem przedrzucawkowym i płodowym zespołem Downa u kobiet w ciąży.

Rocznik 1993. Pielęgniarka. Laureatka pierwszej przyznanej w Polsce Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Sylwii. Wyróżniono projekt Natalii aktywizujący seniorów. Chodzi o założenie fundacji, która „kolekcjonuje” potrzeby i marzenia osób starszych, żeby potem je zrealizować. Na co dzień Natalia pracuje w zakładzie opiekuńczo-leczniczym, gdzie na własną rękę realizuje pomysł, który zgłosiła do nagrody.

Rocznik 1986. Artystka wizualna, fotografka. Ważnym tropem w jej sztuce jest pamięć i historia, o czym świadczy choćby niedawna wystawa w Żydowskim Instytucie Historycznym czy w katowickiej Galerii Szarej, gdzie artystka odnosiła się do śladów po niemieckich ewangelikach na Śląsku. Ostatni rok, łącznie z wygraną na Higashikawa Photo Festivalu w Japonii, był dla niej wyjątkowo intensywny.

Rocznik 1984. Reżyserka. Filmem „Wieża. Jasny dzień” wywołała sporo zamieszania, zdobywając m.in. nagrodę za reżyserski debiut na festiwalu w Gdyni. „Polskie kino doczekało się swojej szeptuchy” – pisali o niej recenzenci. Szelc wprowadza widza w świat przeczuć, nadprzyrodzonych zjawisk, przemycając przy okazji mocny proekologiczny przekaz. Sama mówi, że jej alternatywny zawód to ekoterrorystka.

Rocznik 1994. Graficzka, autorka komiksów. Zwróciła na siebie uwagę debiutanckimi „Obiecankami”. O tym, jak to jest dorastać w domu, w którym rodzice się rozstali. Bardzo niewiele ukazuje się u nas takich komiksów – obyczajowych, o rodzinie, trudach dojrzewania, opowiedzianych z dziewczyńskiego i kobiecego punktu widzenia. Chwalona za niepodważalny talent Świętek nie traci czasu i tworzy kolejne tytuły.

Rocznik 1991. Architekt. Zwycięzca w konkursie Archi-World Academy Awards na najlepsze studenckie projekty. Jury doceniło jego „Dom w Katowicach. Mieszkanie w ogrodzie”, projekt, w którym Warot łączy potrzebę miejsca do codziennego życia i odpoczynku we wspólnych dla wszystkich mieszkańców ogrodach. To niejedyny głośny projekt Macieja tworzony z myślą o tym, że architektura ma nas łączyć, a nie dzielić.

 

KONKURS Kryształki Zwierciadła

Zagłosuj na swojego kandydata i wygraj wspaniałe nagrody.

1 voucher na weekendowy relaks dla dwóch osób, do wykorzystania w wybranym luksusowym Hotelu SPA Dr Irena Eris. Voucher obejmuje 2 noclegi, wyżywienie oraz chwile wytchnienia w Centrum SPA z basenami, kompleksem saun i jacuzzi.

Wartość nagrody – 2200 zł.

DrIrenaErisSpa.com

SMS o treści KZ.nr kandydata.A.uzasadnieniepod numer 7255.

2 szwajcarskie zegarki ROAMER z kolekcji Classic Line. Ponadczasowa klasyka w szlachetnym odcieniu złota sprawdzi się przy każdej okazji. Odporne na zarysowania szafirowe szkło to gwarancja nieskazitelnego wyglądu przez długie lata.

Wartość nagrody – 980 zł.

Butiki SWISS, swiss.com.pl

SMS o treści KZ. nr kandydata. B. uzasadnienie pod numer 7255.

2 dwuosobowe zaproszenia na uroczystą galę wręczenia nagród Kryształowych Zwierciadeł 2018, która odbędzie się 5 czerwca w Warszawie.

SMS o treści KZ. nr kandydata. C. uzasadnienie pod numer 7255.

JAK GŁOSOWAĆ?

Wybierz kandydata oraz nagrodę, którą chciałabyś/chciałbyś otrzymać, i wyślij SMS pod numer 7255 o treści KZ. nr kandydata. symbol nagrody. uzasadnienie wyboru kandydata.

Przykład: Jeśli wybrałaś/wybrałeś kandydata nr 1 i nagrodę z symbolem A, wyślij SMS o treści KZ.1.A.uzasadnienie wyboru kandydata pod numer 7255 (koszt SMS-a to 2,46 zł brutto). Na głosy czekamy od 10 kwietnia do 9 maja 2018 roku. Regulamin konkursu dostępny na TUTAJ; organizator: Wydawnictwo Zwierciadło Sp. z o.o. Laureat konkursu jest zobowiązany do opłacenia 10 proc. podatku od nagrody o wartości powyżej 760 zł brutto.

Dane osobowe uczestników konkursu będą przetwarzane przez organizatora konkursu, tj. Wydawnictwo Zwierciadło Sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Postępu 14, Warszawa 02-676, w celu realizacji umowy przystąpienia do konkursu i jego prawidłowego przeprowadzenia lub marketingu własnych produktów organizatora konkursu. Gwarantujemy prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania, jak również żądania zaprzestania przetwarzania danych.

Podanie danych jest dobrowolne, lecz w razie wygranej ich brak uniemożliwia dostarczenie nagrody zwycięzcy. Dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom. Organizator: Wydawnictwo Zwierciadło Sp. z o.o.

ZDJĘCIA: RAFAŁ MASŁOW, Jacek Turczyk/PAP, SONIA SZÓSTAK, AGATA DĄBROWSKA, ARCHIWUM PRYWATNE, MATERIAŁY PRASOWE.