Narty w Austrii

Narty w Austrii
Facebook HochzillertalDwie trzecie powierzchni Austrii zajmują Alpy. Najwyższe znajdują się na zachodzie, w kierunku wschodnim maleją. Austria wykorzystuje ukształtowanie powierzchni i korzystne położenie w Europie – to raj dla narciarzy i snowboardzistów. W kraju jest 22 tys. km narciarskich tras zjazdowych, 16 tys. km narciarskich tras biegowych i 528 szkółek narciarskich. W wielu ośrodkach sezon trwa aż do maja.

Polecamy kilka z nich:

Dachstein – Tauern, Styria. Największy szczyt – 3004 m, ponad 100 nowoczesnych wyciągów . W regionie znajdują się: Schladming, Ramsau, Rohrmoos, Haus in Ennstal, Pichl, Donnersbachwald

Salzburger Sportwelt, Ziemia Salzburska. Największy region narciarski Austrii obejmuje 5 terenów z 276 kolejkami linowymi i 865 km tras.

Zell am See – Kaprun, Ziemia Salzburska. Region lodowcowy bardzo popularny wśród polskich turystów. 56 kolejek linowych i wyciągów jednym karnecie. W przerwie od narciarstwa można jeździć na łyżwach albo uprawiać hokej na zamarzniętym jeziorze Zeller See.

Dolina Zillertal, Tyrol. Teren narciarski o powierzchni ponad 1000 km2, 639 km tras w zróżnicowanych warunkach: łagodne stoki, strome zbocza i zjazdy w głębokim śniegu. Znajdują się tu ośrodki: Hochfügen, Speljoch, Hochzillertal,Zillertaler Arena, Ski Ztillertal 3000 oraz lodowiec Hintertux. Doskonała infrastruktura dla snowboardzistów.

Silvretta/Ischgl, Tyrola. Ośrodek równie dobry dla narciarzy, jak i snowboardzistów, połączony z Samnaun. Tereny sportowe położone są na wysokości 2000-2872 m. Region znany jest z hucznych koncetów na rozpoczęcie i zakończenie sezonu, który trwa tutaj od listopada do maja.

Tyrolskie lodowce. Kaunertal, Pitztal, Sölden-Ötztal, Stubai i Hintertux – doskonale przygotowane ośrodki narciarskie.