1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Horoskop
  4. >
  5. 3 najbardziej kreatywne znaki zodiaku. Kto kreuje, a kto optymalizuje?

3 najbardziej kreatywne znaki zodiaku. Kto kreuje, a kto optymalizuje?

(Fot. Getty Images)
(Fot. Getty Images)
Ryby myślą abstrakcyjnie, a ich drugie imię to fantazja. Wodnik znajduje nieszablonowe rozwiązania i nigdy niczego nie skopiuje. Koziorożec z kolei być może nie jest bardzo twórczy, ale za to zawsze skończy swoje dzieło – podobnie jak Byk, które potrafi gromadzić piękne przedmioty, ale ich nie wytwarza. Kto jest najbardziej kreatywny w zodiaku, a kto ma inne talenty?

Kreatywni twórcy zodiaku

Ryby

Najbardziej kreatywny znak zodiaku. Zaskakują wyjątkową perspektywą patrzenia na świat, dzięki czemu są w stanie stworzyć coś nowego i inspirującego. Zatapiając się w swoim wyimaginowanym świecie, często wpadają na innowacyjne pomysły. Fantazja to ich drugie imię, do twarzy im z irracjonalnością. Myślą abstrakcyjnie i mają dar kreowania rzeczy pięknych – malują, rysują, piszą, haftują, tańczą, śpiewają, grają. Kochają sztukę, co czyni ich twórczość naturalną, bo wypływającą z serca. Jeśli dodamy do tego ich empatię, umiejętność współodczuwania i odzwierciedlania, nikogo nie zdziwi, że Ryby są urodzonymi artystkami. Na wyżyny kreatywności wznosi je wrażliwość. Potrafią coś zwyczajnego zmienić w niezwykłe.

Wodnik

Jego kreatywność wynika z ugruntowanego poczucia niezależności, odwagi do przełamywania schematów oraz buntu wobec tego, co już znane i ograne. Wodnik widzi wszystko w nowym świetle i znajduje inspiracje w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Przedmioty wykorzystuje niezgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem, nigdy niczego nie skopiuje i nie powtórzy. Podważa utarte kanony piękna, czasem szokuje sposobem wyrażania siebie. Jest najbardziej pomysłowy w rozwiązywaniu problemów, bo ma zdolność do nieszablonowego myślenia. Ma też najbardziej bystry umysł. To urodzony wynalazca – oryginalny i awangardowy, często uzdolniony technologicznie, nowoczesny.

Strzelec

Napędza go ciekawość świata i nieustanna gotowość do podejmowania ryzyka. Ognisty temperament daje mu siłę przebicia, a jego planetarny opiekun Jowisz obdarza niezłomnym przekonaniem, że mu się powiedzie. Z jakiego zatem powodu miałby rezygnować z sięgania po nowe doznania? Jego największym talentem jest przekraczanie ograniczeń – w tym tkwi sekret jego kreatywności. Poza tym ma najszersze horyzonty umysłowe i w mig przyswaja wiedzę. Może pochwalić się nieprzeciętnymi zdolnościami językowymi i talentem do eksplorowania odległych kultur. Interesują go projekty wielkie, a kiedy wysyci temat, od razu angażuje się w kolejny. Nigdy nie podąża za tłumem.

Efektywni wykonawcy zodiaku

Koziorożec

Znany z praktyczności, nie kreatywności. Koziorożec koncentruje się na wyznaczaniu realistycznych celów i metodycznym ich osiąganiu. Jest fanem ciężkiej pracy, a twórcza ekspresja nie jest jego mocną stroną – rozpraszałaby go i sprawiła, że straci poczucie kontroli nad sobą oraz przedsięwzięciem, które ambitnie wykonuje. Korzystanie z wyobraźni trochę go przeraża – zdecydowanie bezpieczniej czuje się, gdy jest zdyscyplinowany i porusza się w ramach ustalonych schematów. Wpada na unikalne rozwiązania w sytuacji, gdy dąży do efektywności. Kreatywność w jego mniemaniu ma służyć wykonywaniu wymiernych zadań.

Baran

Aktywny, zdeterminowany, pędzący do mety Baran osiąga w życiu wiele sukcesów. Jest jednak zbyt skupiony na wykonaniu tego, co ma do zrobienia, i prześciganiu innych, by po drodze pozwolić zabłysnąć kreatywności. Nie daje sobie szansy na unikalność, bo dla niego liczy się szybkość, a nie jakość. Jest impulsywny, a to wyklucza subtelność. Owszem, ma dar tworzenia dzieła od zera, ale nie jest zbyt dokładny i nie potrafi się zatrzymać, by ujrzeć wielowymiarowość świata. Na innowacyjne pomysły wpada w szale rywalizacji, kiedy – powodowany złością – chce się wyróżnić. Można podziwiać go za odwagę w działaniu.

Byk

Ma dar przyciągania pięknych rzeczy, jego poczucie estetyki jest mocno wyśrubowane. Lubi dobrą jakość i harmonię w otoczeniu, ale rzadko jest twórcą – ma oko, by znajdować dzieła inspirujących artystów, potrafi dekorować, aranżować, kompilować, by żyć w komforcie i luksusie. Sam jednak nie wyraża artystycznych talentów. Rzadko ma też dar abstrakcyjnego myślenia, bo zanurzony jest w świecie materii, gdzie liczy się osiąganie efektów, a nie prowadząca do nich droga. Ważne jest dla niego kończenie opłacalnych projektów, które podnoszą wygodę jego życia. Kreatywności Byk używa, by sięgać po przyjemności – w tym jest mistrzem.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze