1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Styl Życia
 4. >
 5. Jeśli podobieństwa się przyciągają, to jakie relacje tworzą te same znaki zodiaku?

Jeśli podobieństwa się przyciągają, to jakie relacje tworzą te same znaki zodiaku?

(Fot. Anton Vierietin/Getty Images)
(Fot. Anton Vierietin/Getty Images)
U dwóch Wodników miłość ma mało wylewny, ale za to przyjacielski charakter. Byki, jeśli tylko powściągną zaborczość, stworzą sobie bezpieczną i luksusową przystań. Ale Bliźnięta i Ryby raczej nie zostaną ze swoim znakiem w stałym związku. Carolyne Faulkner, autorka bestsellerowych książek o astrologii, zdradza tajniki miłosnych zodiakalnych połączeń.

Spis treści:

 1. Znaki żywiołu ognia
 2. Znaki żywiołu ziemi
 3. Znaki żywiołu powietrza
 4. Znaki żywiołu wody

Znaki żywiołu ognia


Baran i Baran
pod wpływem Marsa

To połączenie zawsze jest wybuchowe – życie Barana z Baranem jest jak odpalona laska dynamitu – trochę czasu upłynie, zanim lont się spali, ale eksplozja i tak nadejdzie. W tej relacji obie strony pod każdym względem są „za bardzo”, więc żadne z nich nie krytykuje za to drugiego, gdyż przypominałoby to besztanie własnego odbicia w lustrze. Po kolejnym wybuchu przy Baranie najpewniej zostanie tylko drugi Baran. Ten duet szuka dreszczyku emocji i skoków adrenaliny. Ta relacja ma szansę być szczera i przetrwać próbę czasu, bo plusem jest to, że dwa Barany razem się nie nudzą i nie wypominają wzajemnie ekstrawagancji. Wyzwaniem może okazać się kłótliwość oraz skupianie się jednego i drugiego przede wszystkim na miłości własnej. Jeśli nie zrezygnują ze swojego egotyzmu, może się okazać, że to kolejny związek na krótki dystans. Kluczem jest taktowna komunikacja.

Lew i Lew pod wpływem Słońca

To połączenie może być kosmiczne – silne, dumne, nieustraszone. Warunek? Stworzą je dwa Lwy, które są jak błękitnokrwiści monarchowie: cisi, pewni siebie, szlachetni, zawsze dostający to, czego pragną, a nie duże koty, które bezpodstawnie domagają się sławy, uznania, zysków. W pierwszym przypadku przed parą Lwów świat może stanąć otworem, bo wzbudzają zaufanie i w sobie nawzajem, i w innych, otrzymując lojalność, która jest dla nich istotna. Jako para wspólnie brylują w towarzystwie, a kiedy przyjdzie stanąć im razem do walki, dla wrogów lepiej, żeby się wycofali. To połączenie sprawdza się najlepiej, jeśli jeden Lew jest bardziej męski, a drugi emanuje kobiecą kocią energią, ponieważ każdy Lew lubi rywalizować – skrycie bądź jawnie – ale paradoksalnie też zna swoje miejsce. Iskra między nimi nie zgaśnie, bo pierwszy będzie bronić i chronić, a drugi – czcić z nieskończoną miłością.

Strzelec i Strzelec pod wpływem Jowisza

Kiedy te dwa znaki się połączą, będą wypełniać coś w rodzaju misji polegającej na docieraniu do prawdy. Strzelce nieustannie zdobywają wiedzę i mają wrodzony optymizm. Jeśli będą wzbogacać się nowymi odkryciami, a jednocześnie żyć tak, jakby szklanka zawsze była do połowy pełna, ich życie pełne będzie ekscytacji i śmiechu. Działając w przepływie, zachęcają się wzajemnie do rozwoju – to potencjał tej pary i główny czynnik spajający ich związek. Kłopoty pojawią się, jeśli przekroczą granice taktu w droczeniu się ze sobą lub kiedy stanie im na drodze przerost ego. Empatia Strzelcom nie przychodzi łatwo, za to wyroki ferują z prędkością błyskawicy, rzadko dostrzegając całe spektrum barw poza czernią i bielą. Taka postawa szkodzi miłości i czasem lepiej, żeby ta para pracowała razem nad zakrojonymi na szeroką skalę projektami, niż budowała miłosny związek. Strzelce sprawdzą się też jako przyjaciele.

Zobacz też: Najlepsze zodiakalne pary – dopasowania według żywiołów

Znaki żywiołu ziemi

Byk i Byk pod wpływem Wenus

Dwa Byki mogą zbudować wspólną przyszłość w oparciu na miłości, lojalności i wzajemnym szacunku. Ich przyszłość ma potencjał, żeby przynosić im zadowolenie, spokój i dobrostan. Bykom niezbędne jest otulenie się w komforcie i obfitości. Jak wszystkie znaki ziemskie potrzebują bezpieczeństwa materialnego, ale również wysokiego standardu życia. Stawiają na jakość – również w relacjach – i są skłonne do podjęcia wysiłku nad autentycznością i bliskością. Dwa Byki z łatwością znajdą wspólny mianownik swoich życiowych wartości. Ich miłość będzie silna jak korzenie drzewa, jeśli powściągną swoją zaborczość i chęć kontrolowania drugiej strony. Byki zaawansowane na ścieżce rozwoju potrafią już odpuszczać chęć posiadania, a dążą do tego, by cieszyć się brakiem poczucia, że są do czegokolwiek zmuszane. Przestają wzajemnie na siebie naciskać, żyjąc w luksusie i poszanowaniu wolności.

Panna i Panna pod wpływem Merkurego

O Pannie mówi się, że może mieć moc uzdrowicielską i działać w stylu Matki Teresy albo zadawać rany jak sadysta. Ten znak zodiaku potrafi być skrajny – życzliwie wyrozumiały dla ludzkich słabości, ale też okrutnie krytyczny. Wiele zależy od miejsca, w którym znajduje się na swojej ścieżce rozwoju – Panny to zazwyczaj osoby dobrze zarządzające rzeczywistością, a przy tym pocieszające strapionych. Jeśli dwie Panny są na tyle świadome siebie, by stawić czoła swojej wrodzonej tendencji, by widzieć jedynie niedoskonałości innych śmiertelników i zagrożenia płynące od świata, razem mogą nauczyć się ufać swojej intuicji i mądrości życiowej. Jest szansa, że we dwie wzajemnie będą koić swoje lęki. Skoncentrują się na otwierającej nowe horyzonty komunikacji – opartej nie tylko na ich błyskotliwej inteligencji, ale i empatii. Panna z Panną z powodzeniem mogą stworzyć relację romantyczną.

Koziorożec i Koziorożec pod wpływem Saturna

Koziorożec ufa jedynie sobie, dlatego potrzebuje czasu, żeby otworzyć się na miłość. Gdy spotka drugiego Koziorożca, proces ten przebiega sprawniej. Nikt, kto odciąga go od obowiązków, nie ma u niego szans – to zrozumie tylko tak pracowity jak on podopieczny Saturna. Koziorożce jako para są odpowiedzialnymi rodzicami i partnerami, ponieważ mają podobne aspiracje dotyczące społecznego prestiżu i lubią zabezpieczać się na każdą ewentualność. Ten znak pragnie też panować nad swoimi emocjami, dlatego je tłumi. Jednak kiedy przy drugim Koziorożcu czuje się bezpiecznie, pozwala, by pojawiły się w nim entuzjazm i pasja. Minusem tego związku może być to, że stanie się jedynie układem do spłacania kredytu hipotecznego i zapewnienia dzieciom edukacji. Jeśli jednak Koziorożce będą rozwijać się w kierunku akceptacji nietrwałości istnienia, mają szansę nabrać lżejszego spojrzenia na życie, co pozytywnie przełoży się również na ich związek.

Zobacz też: Najlepiej dobrane pary przyjaciół wśród znaków zodiaku

Znaki żywiołu powietrza

Bliźnięta i Bliźnięta pod wpływem Merkurego

To najbardziej zmienne istoty na zodiakalnym kole, które w najgorszej wersji siebie potrafią naginać prawdę w zależności od tego, czego chcą lub co sprzedają. Są z natury oszukańcze, trudno je poznać, bo nie znają same siebie. Bliźnięta szybko zachwycą się drugimi Bliźniętami – a chodzić będzie o beztroskę i zaciekawienie światem. Trudno jednak budować związek, jeśli ciągle jest się w stanie ucieczki przed uczuciami. Relacja pary Bliźniąt to wspaniała przestrzeń do zabawy, ale najczęściej bywa niełatwa do utrzymania. Może się udać, jeśli obie strony wyrosły już z chęci bycia tylko w powierzchownych związkach i nauczyły się panować nad swym rozbieganym umysłem, żeby był spokojny i obecny. I żeby skonfrontował się ze swoimi największymi lękami – rzeczywistością, głębią, emocjonalną intymnością. Przy drugich Bliźniętach może się to nie udać. Z nimi lepiej tylko imprezować.

Waga i Waga pod wpływem Wenus

Waga jest rzadko sama przez długi czas, a powinna zadbać o to, żeby komfortowo poczuć się we własnej skórze i w pierwszej kolejności zakochać się w sobie. Zanim jednak to zrozumie, najczęściej przez jej życie przewija się mnóstwo nieodpowiednich partnerów, a ona na próżno stara się, żeby kolejna relacja była idealna. Może się w końcu zdarzyć, kiedy praca nad sobą zaprowadzi Wagę do drugiej Wagi. W parze staną się wówczas uosobieniem współczującej miłości, uroku i uczciwości. Dwie Wagi w naturalny sposób nie tworzą podziałów, minimalizują różnice, dbając, żeby było sprawiedliwie. Poświęcają czas na zrozumienie słów, czynów, intencji osoby, z którą tworzą związek. Takie zachowanie dodaje miłosnej rozgrywce życzliwości i solidarności, która jest kojąca dla obojga. Para Wag rozkwita też w biznesie, jeśli łączy siły, by budować bardziej inkluzywne społeczeństwo.

Wodnik i Wodnik pod wpływem Urana i Saturna

Tych dwoje łączy niewypowiedziana i natychmiastowa więź. Szybko pojawia się zaufanie, jakie często mamy do przyjaciela z dawnych lat. Dla Wodników również w miłości przyjaźń jest najważniejsza, a logika i racjonalność wygrywają z emocjami. Wodnik Wodnika najpierw testuje z bystrości umysłu, a potem zaczyna proces uwodzenia – ukradkowy i mało wylewny. W międzyczasie nadal się sprawdzają – tym razem z tolerancji i uszanowania wolności. Inne znaki, wchodząc w związek, z lęku przed samotnością mogą zignorować czerwone flagi, ale nie Wodnik, bo bardziej niż życia w pojedynkę boi się życia w duecie. Nie przejmując się presją ze strony społeczeństwa czy rodziny, kiedy coś w relacji nie wychodzi, wzrusza ramionami i idzie dalej. Wodnik rozważy poświęcenie skrawka swej niezależności, jeśli siłą napędową drugiej osoby są samoświadomość i chęć ratowania świata.

Znaki żywiołu wody

Rak i Rak pod wpływem Księżyca

Pary Raków rozumieją swoją defensywność, wahania nastrojów i potrzebę komfortu – dlatego właśnie do siebie pasują. Rozkwitają w związku, ponieważ pragną zapewnić sobie stabilną przyszłość i sielankowe życie w teraźniejszości. Rodzina, przyjaciele i znajomi zawsze czują się zaproszeni w ich gościnne progi. Raki mają tak silną potrzebę oparcia w bliskiej osobie, że ich związek w dużej mierze pozbawiony jest niepokoju, który może stać się udziałem innych zodiakalnych par. Ta dwójka raczej pozostaje w monogamii do końca życia. Problemem może być fakt, że zrezygnują z rozwoju i ekscytacji na rzecz poczucia bezpieczeństwa, całkowicie pomijając fazę namiętności. Raki pamiętają zdrady i traumy z dzieciństwa, i jako dorośli chcą je uzdrowić. Bywają krytycznie nastawione do wszystkich poza partnerem. Usiłują dać sobie to, czego pragną najbardziej: dowartościowanie.

Skorpion i Skorpion pod wpływem Marsa i Plutona

Początek ich relacji to seksualna chemia – fizyczne przyciąganie jest natychmiastowe, a namiętna miłość pojawia się niewiele później. Skorpion łączy dar przenikania podświadomości ze skrupulatną kalkulacją i jeśli upatrzy cel swojej dozgonnej miłości – idzie na całość w jej zdobywaniu i zwycięża. Potem okazuje się, że o ukochaną osobę troszczy się tak intensywnie, że może to wzbudzić niepokój u każdego z wyjątkiem drugiego Skorpiona, który dogłębnie go rozumie, a przy okazji nie boi jego skłonności do dominacji i siły psychicznej. Jeśli Skorpiony są rozwiniętą wersją swojego znaku – empatyczną i z ogromną wewnętrzną wiedzą – poziom ich szczerości i zaangażowania nie ma sobie równych. Jeśli nie są zaawansowane w samoświadomości, mogą być wobec siebie podejrzliwe, skłonne do zdrady, używające seksu jako broni. Wówczas potrafią ranić siebie jak żadna inna kombinacja.

Ryby i Ryby pod wpływem Neptuna i Jowisza

Gdy drogi podopiecznych Neptuna się skrzyżują, można odnieść wrażenie, że tych dwoje wróciło do domu po długiej i samotnej podróży. Przez chwilę jest im jak w niebie, żyją w przekonaniu, że znalazły przeznaczoną sobie połówkę. Odkrywają, że mają podobne artystyczne dusze i są spostrzegawcze na swój mediumiczny sposób. Ryby zazwyczaj znajdują sprytne metody, żeby uciec od wymagań przyziemnego codziennego życia i hałasu rzeczywistego świata. Mogą to być pozytywne i rozwijające praktyki duchowe albo jakiś rodzaj twórczości, ale mogą też szukać ucieczki w używkach lub pójść za kimś w rodzaju fałszywego guru. Kiedy dwie Ryby łączą się w parę, to albo podwajają swoją zdolność wznoszenia się do wysokich wibracji, albo do zniżania się do uzależniającego cyklu eskapizmu. Dlatego lepiej im razem w przyjaźni lub współpracy niż w stałym związku.

Polecamy: Carolyne Faulkner, „Znaki miłości. Przewodnik po nowoczesnej astrologii miłości”, Wydawnictwo Znak

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze