Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

flickr.com/photos/olgierd
flickr.com/photos/olgierd
1 lipca 2015 in Styl Życia by redakcja

Wakacje w Górach Izerskich

Aktywny wypoczynek pomaga rozruszać mięśnie, polepszyć formę, a przede wszystkim gwarantuje produkcję endorfin – czyli hormonów szczęścia. Na nieograniczoną przestrzeń do długich spacerów czy jazdy rowerem trudno liczyć w zatłoczonych miejscowościach nadmorskich, ale łatwo ją znaleźć w górach. Warto wybrać się w położone w Sudetach Góry Izerskie.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Góry Izerskie leżą w województwie dolnośląskim. Po stronie polskiej wysokość grzbietów wynosi między 970 a 1120 m n.p.m., a to oznacza, że wspinaczka jest całkowicie bezpieczna, także dla dzieci i osób starszych. W Górach Izerskich panuje wyjątkowy mikroklimat, występujące tu minerały, złoża borowiny, wody mineralne oraz radoczynne są wykorzystywane do picia, jak i do kąpieli leczniczych.

To doskonały region do spacerów, Nordic Walking oraz jazdy na rowerze. Na miłośników dwóch kółek czeka Single Track, czyli pierwszy w Europie całościowy system tras MTB, inspirowany pomysłami rodem z Walii, Szkocji czy Irlandii.

W sercu Gór Izerskich leży Świeradów Zdrój, kurort z długą tradycją, pełen ciekawych zabytków, takich jak Czarci Młyn z XIX wieku, czyli skansen „Muzeum Chleba”, gdzie można obejrzeć dawny cykl produkcji pieczywa. W promieniu 20 km od miasteczka znajdują się trzy ciekawe zamki: Zamek Śląskich Legend w Pławnej, Zamek Czocha w Leśnej, jeden z najlepiej zachowanych obiektów w Sudetach, oraz czeski Zamek Frydlant z udostępnionymi do zwiedzania, bogato wyposażonymi wnętrzami oraz zabawkami pochodzącymi z XIX wieku.

Świeradów Zdrój ma dużą bazą hotelową, która poza noclegami oferuje turystom m.in. mapy okolicznych tras, wypożyczalnię górskiego sprzętu i rowerów, pomoc w transporcie czy zakup biletów na kolejkę gondolową na Stog Izerski. Jednym z takich pomocnych miejsc jest Cottonina Villa & Mineral SPA, dysponujące pierwszym w Polsce mineralnym SPA, które bazuje na naturalnych składnikach mineralnych z Gór Izerskich.

W okolicy znajduje się Dinopark, park rozrywki dla dzieci i młodzieży ze ścieżką edukacyjną, na której znajdują się rekonstrukcje kilkudziesięciu naturalnej wielkości dinozaurów. Tuż za niemiecką granicą mieści się natomiast Kultur Insel (Wyspa kultury), gdzie rodzice wraz z dziećmi mogą wcielić się w prawdziwych poszukiwaczy skarbów oraz pościgać się w niekończących tunelach. W pobliżu znajduje się również IQLandia, czyli zakątek gdzie nauka łączy się z zabawą. Zamiast więc leżeć kolejny dzień na plaży – postaw na Góry Izerskie!

fot.www.flickr.com/photos/olgierd

Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI