fbpx

Lincoln, Miłość i Życie Pi wśród filmów nominowanych do Oscarów 2013

Oscary 2013
mat. prasowe

Najwięcej, bo aż 12 nominacji otrzymał „Lincoln”, zaraz za nim „Życie Pi” – 11 nominacji.
Do walki o tytuł Najlepszego filmu 2012 stanęły w szranki, oprócz „Lincolna” i „Życia Pi”, także: „Operacja Argo”, „Bestie z południowych krain”, „Django”, „Nędznicy”, „Miłość”, „Wróg numer jeden” oraz „Poradnik pozytywnego myślenia”. Największym faworytem jest oczywiście „Lincoln” z oscarową rolą Daniela Day-Lewisa.

Poniżej trailer z filmu „Lincoln”:

[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/KJVuqYkI2jQ” frameborder=”0″ allowfullscreen” width=”100%”
height=”315″]

Obok Daniela Day-Lewisa, o Oscara dla najlepszego aktora 2013 roku powalczą także Hugh Jackman za rolę w „Nędznikach”, Bradley Cooper za „Pamiętnik pozytywnego myślenia”, nominowany także w nagrodach BAFTY, Joaquin Phoenix za rolę w „Mistrzu” oraz Denzel Washington za „Lot”.

Poniżej trailer z filmu „Mistrz”:

[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/EpFzJXQMgCE” frameborder=”0″ allowfullscreen” width=”100%”
height=”315″]

Wśród aktorek nominowanych w tym roku do Oscara za role pierwszoplanowe znalazły się: Naomi Watts za „Niemożliwe” (film jeszcze w styczniu w kinach), Jessica Chastain za „Wróg numer jeden”, Jennifer Lawrence za „Pamiętnik pozytywnego myślenia”, Quvenzhané Wallis za „Bestie z południowych krain” oraz Emmanuelle Riva za film „Miłość„.

Poniżej trailer z filmu „Niemożliwe”:

[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/HU4mXJRHIcQ” frameborder=”0″ allowfullscreen” width=”100%”
height=”315″]

Wśród nominacji dla najlepszego reżysera 2013 nie zabrakło miejsca dla Stevena Spielberga, którego genialny „Lincoln” otrzymał najwięcej statuetek. Obok niego w szranki stanął Ang Lee, twórca m.in. „Brokeback Mountain” i „Ostrożnie, pożądanie!”. Za nimi w kolejce po Oscara ustawili się: David O. Russell za „Pamiętnik pozytywnego myślenia”, Benh Zeitlin za „Bestie z południowych krain” i Michael Haneke za „Miłość”.

Poniżej trailer z filmu „Pamiętnik pozytywnego myślenia”:

[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/EI_3ywJLQio” frameborder=”0″ allowfullscreen” width=”100%”
height=”315″]

Wśród nominacji dla najlepszej aktorki drugoplanowej mamy: Amy Adams za film „Mistrz”, Sally Field za „Lincolna”, Anne Hathaway za „Nędzników”, Helen Hunt za „Sesje” i Jacki Weaver za „Poradnik pozytywnego myślenia”.

Poniżej trailer z filmu „Sesje”:

[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/CNkJ-J6Mo3Q” frameborder=”0″ allowfullscreen” width=”100%”
height=”315″]

Nominacje do tytułu najlepszy aktor 2013 trafiły w ręce: Christopha Waltza za „Django”, Roberta de Niro za „Pamiętnik pozytywnego myślenia”, Alana Arkina za „Operację Argo”, Philipa Seymoura Hoffmana za „Mistrza” i i Tommy’ego Lee Jonesa za film „Lincoln”.

Poniżej link z filmu „Operacja Argo”

[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/w918Eh3fij0″ frameborder=”0″ allowfullscreen” width=”100%”
height=”315″]

W tegorocznym wyścigu po nominacje do Oscara mamy wielkich wygranych i przegranych. Kandydatura trafiła w ręce polskiego operatora Janusza Kamińskiego za film „Lincoln”.Kamiński dzięki współpracy ze Spielbergiem ma już na koncie dwa Oscary – za „Listę Schindlera” i „Szeregowiec Ryan”.

Nie dostali jej z kolei Ben Affleck, który bardzo liczył na nominację dla najlepszego reżysera za „Operację Argo” oraz Leonardo di Caprio, od lat przegrywający w oscarowych przedbiegach, który liczył, że tym razem otrzyma nominację za film „Django”. Niestety kandydatura trafiła w ręce jego kolegi z planu, Christopha Waltza.

Poniżej trailer filmu „Django”:

[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/eUdM9vrCbow” frameborder=”0″ allowfullscreen” width=”100%”
height=”315″]

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze