1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Randkowe odstraszacze – nie popełniaj tych błędów, jeśli marzy Ci się druga randka

fot.123rf
fot.123rf
Na temat błędów, jakie popełniamy podczas pierwszej randki, powstało już sporo artykułów, wielokrotnie wypowiadali się eksperci, punktując te wszystkie zachowania, które przekreślają szanse na kolejne spotkania. Wszyscy już więc wiemy, że pod żadnym pozorem nie należy się na randkę spóźniać, nie wolno opowiadać o byłych partnerach, nie powinno się robić dalekosiężnych planów, których częścią jest ta nowo poznana osoba, itp. Eksperci zaopatrzyli nas w niezbędne rady, które w pewnym momencie stały się tak popularne, że aż oczywiste. O te mniej oczywiste błędy, postanowiliśmy zapytać singli. Znają je z praktyki.

Błędy online

Osoby aktywnie poszukujące miłości, często korzystają z portali randkowych, gdzie zakładają konta i poznają innych singli zainteresowanych związkiem. Jak się okazuje, już na tym wczesnym etapie, jeszcze przed umówieniem się na pierwszą randkę, zdarzają się sytuacje, które potrafią kogoś skutecznie odstraszyć od tego, aby spotkać się w realnej rzeczywistości. Do najcięższych przewinień randek online należą:

  1. Błędy ortograficzne, stylistyczne i gramatyczne w przesyłanych wiadomościach
  2. Wysyłanie niespersonalizowanych wiadomości
  3. Zamieszczanie na profilach zdjęć, które zbyt wiele pokazują
Jak się jednak okazuje, nawet jeśli singiel spragniony miłości nie popełni żadnego z wyżej wymienionych błędów, i tak może ostatecznie nie pójść na randkę. Do spotkanie nie dojdzie, jeśli na miejsce pierwszej randki zaproponuje własne mieszkanie, basen, plażę, czy SPA. Oczywiście, do „kompletu” można tutaj dorzucić również wystosowanie zaproszenia na spotkanie ze znajomymi czy rodziną.

Błędy offline

Te błędy single podzielili na błędy popełniane podczas randki oraz błędy popełniane po randce.

Może nie błędem, ale na pewno „randkowym odstraszaczem”, który okazał się najczęściej wskazywanym przez singli, jest brzydki oddech tej drugiej osoby. Nie tylko nieprzyjemny zapach z ust irytuje i zniechęca singli. Inne zbyt mocne zapachy również stanowią podstawę do tego, aby więcej z daną osobą już się nie umówić. I nie jest tutaj ważne, czy ktoś ma problemy z higieną, czy przed randką użył zbyt dużo perfum.

Wśród innych, popularnych błędów popełnianych podczas randki, wymieniane są również: ciągłe sprawdzanie telefonu, oczekiwanie seksu pod koniec spotkania, zbyt dużo spożytego alkoholu i niegrzeczne zachowanie wobec obsługi lokalu, w którym doszło do spotkania. Listę zamyka „największy, konfekcyjny grzech pierwszej randki” – okulary przeciwsłoneczne niezdejmowane przez niemal całe spotkanie, również w pomieszczeniach.

A jak wygląda sytuacja po randce? Okazuje się, że nawet jeśli w opinii obu stron była udana, może się okazać, że kolejnego spotkania nie będzie. Można bowiem kogoś skutecznie do tego zniechęcić. Jak? Ignorując tę drugą osobę i nie odpisując przez dłuższy czas na wysłane wiadomości.

Główne przykazania pierwszej randki

  1. Słuchaj i okazuj zainteresowanie. Prawdopodobnie wydaje Ci się, że to oczywiste, ale faktem jest, że w obecnych czasach ludzie coraz mniej uważnie słuchają siebie nawzajem.
  2. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś - bądź sobą. Niektórzy, aby zostać zaakceptowanym, zgadzają się na wszystko, nie mogą powiedzieć „nie”, nie potrafią dać do zrozumienia, że z czymś się nie zgadzają. Pierwsza randka służy temu, aby pokazać, kim się naprawdę jest.
Więcej na temat związków i poszukiwania partnera można przeczytać na stronie

Zapraszamy do lektury artykułu

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze