fbpx

IV Kongres Kobiet

IV Kongres Kobiet
media kongres kobiet

6 sesji plenarnych, 21 paneli równoległych, 3 okrągłe stoły, ponad 100 wystawców w Parku Kobiet, dziesiątki zagranicznych gości, setki dziennikarzy, blisko 10 tysięcy uczestniczek – po raz kolejny w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. IV Kongres Kobiet. Aktywność, przedsiębiorczość, niezależność 14 – 15 września 2012
„Aktywność, Przedsiębiorczość, Niezależność” to hasło czwartej już odsłony dwudniowego święta kobiet z całej Polski i zagranicy. Będzie to festiwal szeroko pojmowanej kobiecej samorealizacji w najlepszym wydaniu – od działalności lokalnej, samorządowej, poprzez aktywność społeczną, polityczną i biznesową, wreszcie – przedsiębiorczość i przebojowość kobiet z miast, miasteczek i wsi.

Celem Kongresu jest pokazywanie dobrych praktyk, uczenie skutecznych rozwiązań i inspirowanie do innowacyjnych pomysłów. Polskie kobiety po raz kolejny będą miały okazję do wymiany doświadczeń, zdobywania inspiracji oraz motywacji do działania.

Po raz pierwszy podczas Kongresu Kobiet tak silnie do głosu dojdzie kultura. Kongres zacznie się występem zespołu „Jarzębinki”, w piątkowy wieczór publiczność będzie bawić się przy przebojach KAYAH, a DJ WIKA – 72-letnia DJka zagra w sobotnie popołudnie. Park Kobiet, pełen warsztatów, prelekcji, ekspozycji i spotkań z interesującymi ludźmi, będzie tętnił życiem do późnego wieczora.

A przede wszystkim – nielimitowany czas na poważną debatę i swobodną dyskusję.

Udział w IV Kongresie Kobiet jest bezpłatny, wystarczy tylko zarejestrować się na stronie internetowej: www.kongreskobiet.pl

Nie oceniam po okładce!

Po raz pierwszym w jednym miejscu znajdzie się tak wiele książek skierowanych do kobiet i przez nie napisanych. IV Kongres Kobiet rozpoczyna dużą akcję propagującą czytelnictwo! Czytelniczy happening odbędzie się 14 i 15 września, w trakcie trwania IV Kongresu Kobiet. W tych dniach kuluary Pałacu Kultury i Nauki zamienią się w po raz kolejny w Park Kobiet pełen różnorodnych stoisk wystawienniczych organizacji pozarządowych, fundacji i firm. Jednym z jego najważniejszych przedsięwzięć będzie akcja propagująca czytelnictwo wśród kobiet, zorganizowana wspólnie z: Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka, Polską Izbą Książki, wydawnictwem W.A.B. i wydawnictwem Czarna Owca.

Moc atrakcji w okrąglaku

Okrąglak, czyli miejsce na 1. piętrze Pałacu Kultury i Nauki, zostanie zaaranżowany w wyjątkowy sposób. Przestrzeń zapełnią stoiska wydawnictw oferujących zakup książek w promocyjnych cenach. Na specjalnym łóżku organizatorów akcji „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka” aktorzy, twórcy i artyści będą czytać fragmenty kobiecej literatury. Będzie to także doskonała okazja na zdobycie autografu – przez 2 dni pisarki będą zamieszczać dedykacje na książkach swojego autorstwa. Scena Parku Kobiet, ulokowana tym razem w Sali Marmurowej, będzie zaś miejscem inspirujących rozmów z autorkami.

Kongresowi fotografowie umożliwią uczestniczkom wykonanie pamiątkowego zdjęcia: z ulubioną książką lub przygotowanymi hasłami, które w niestandardowy sposób będą promowały czytelnictwo. Będzie także możliwość czynnego włączenia się w akację „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka” i sfotografowania się ze swoją ulubioną książką w łóżku. Najciekawsze zdjęcia wyświetlimy na ekranach w Pałacu Kultury i Nauki.

Przyłącz się już teraz!

Do naszej akcji można się przyłączyć już dziś, wysyłając zdjęcie ze swoją ulubioną książką na adres biuro@kongreskobiet.pl Fotografie zostaną wyświetlone na ekranach w Pałacu Kultury i Nauki już w kongresowy piątek.

Biblioteka Kongresu Kobiet? TAK!

Podczas IV Kongresu Kobiet swoją premierę będzie miała Mistyka kobiecości BettyFreiden – pierwsza książka wydana w serii wydawniczej Czarnej Owcy pod auspicjami Kongresu Kobiet, Tuż po Kongresie doczekają się wznowień m.in.: Mała książka o tolerancji prof. Magdaleny Środy, Duża książka o aborcji Kazimiery Szczuki i Katarzyny Bratkowskej oraz Ja, prezydenta i inne głosy Hanny Samson.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze