fbpx

Jak nie zepsuć sobie wakacji?

Kobieta_na_plazy
123rf.com

Lato może stać się czasem luzu i radości, może jednak stać się źródłem frustracji i zmęczenia. Jakie zachowania najszybciej zniechęcą cię do urlopu?

1. Udawanie, że lata nie ma

Tak jak dotychczas, wszędzie jedź samochodem. W ogóle mało przebywaj na świeżym powietrzu, nie zażywaj ruchu, nawet spacerów. Podchodź bardzo poważnie do wszystkich swoich codziennych obowiązków, zwłaszcza sprzątania i gotowania, czasochłonnych obiadów oraz bierz prace dodatkowe, żeby mieć zajęte wieczory. Nie zmieniaj także diety na letnią, nie jedz za dużo letnich owoców i warzyw, nie ciesz się żadnymi lodami czy sorbetami.

2. Wspominanie koszmarnych wakacji

Może masz jakieś straszne wspomnienia z nieudanych wakacji? Rodzice wysłali cię na kolonie, podczas których okropnie tęskniłaś za domem lub kiedyś na jakimś wyjeździe zginął ci bagaż? Albo którego lata rzucił cię chłopak, może miałaś jakiś toksyczny wakacyjny romans? Koniecznie rozmyślaj o tych przeszłych wydarzeniach utwierdzając się, że lato bywa straszne.

3. Koncentracja na tym, czego nie masz i czego nie możesz zrobić

Marzy ci się jakaś egzotyczna wyspa, ale nie w tym roku nie masz funduszy, żeby leżeć tam na hamaku. W żadnym wypadku nie ciesz się z wypadu na Mazury ani z leżaka na sporym balkonie. Chciałabyś zażyć trochę sportu ekstremalnego, a tu dzieci jeszcze małe. Niech nie zwiedzie cię radość z budowania z nimi zamków z piasku. Zamartwiaj się tym, czego ci brak.

4. Nadmierne wydawanie pieniędzy albo oszczędzanie na wszystkim

Jeśli wyjedziesz, ulegnij wszelkim niepotrzebnym pokusom, jakie czyhają w kurortach. Decyduj się na wydatki zupełnie niepotrzebne i sprawiające radość tylko przez chwilę, nie zważaj na granice karty kredytowej. Albo odwrotnie, jak już wyjechałaś tak stresuj się wydatkami, że wszystkiego sobie żałuj. Nie szukaj żadnego złotego środka.

5. Pośpiech

Podejdź do wakacji całkiem zadaniowo. Załóż, że jak najwięcej musisz zrobić, zobaczyć, zwiedzić, zaliczyć. Nie zatrzymuj się, nie kontempluj widoku nieba, zapachu trawy, kojącego dotyku wody. Cały czas pozostań w stanie stresu, niech wewnętrzne napięcie cię nie opuszcza. Wakacje to przecież wyzwanie, masz je spędzić jak najbardziej produktywnie i w zgodzie z powszechnymi standardami.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze