1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Obsesyjne namiętności

123rf.com
Miłosny koktajl składający się z: romansu, silnych erotycznych namiętności, obsesyjnego przywiązania – może truć. Miłość działa jak narkotyk, kiedy w horoskopie urodzeniowym Wenus odbiera nieharmonijne wpływy mrocznego i niebezpiecznego Plutona.

Wszystko albo nic, miłość albo nienawiść, życie albo śmierć. Relacje podsycane głębokimi niekontrolowanymi emocjami i niebezpiecznym seksem stają się obsesyjne. Cienka jest granica między rozkoszą a bólem, między pragnieniem bycia najbliżej jak tylko możliwe a uzależnieniem. Romans zaczyna się urzekająco magnetycznie, w tym momencie nie istnieje siła, która powstrzymałaby przed zakosztowaniem tej słodyczy. Coś wabi nieprzeniknioną jeszcze tajemnicą. Szybko okazuje się, że jest ona mroczna. Smak miłości powoli staje się gorzki. Przenikająca do dna kontrola, zimna dominacja, bezwzględna zaborczość powoli wychodzą na światło dzienne. Pojawia się potrzeba, by całkowicie posiąść kochanka, zawłaszczyć duszę, ciało, stać się jego oddechem, zawładnąć jego życiem. Jeśli nie? Dogłębne cierpienie. I trująca niepohamowana chęć odwetu.

Za scenariuszem romansów o smaku zbyt gorzkiej czekolady ze zbyt ostrym chili stoją skorpioniczne aspekty Wenus w . Układ planet, jaki był w momencie naszego urodzenia, odzwierciedla naszą psychikę. Gdy Wenus znajduje się w znaku Skorpiona lub w 8 domu astrologicznym bądź połączona jest opozycją, kwadraturą albo koniunkcją z Plutonem – wewnętrzne żądze stają się przyczyną dramatów miłosnych obsesji. Pluton: rządzony przez Skorpiona władca śmierci, pan podziemi wprowadza nie tylko erotyczne napięcie i atmosferę mrocznej tajemnicy ale instynktowne pragnienie, by poprzez doświadczony w tej miłości ból umrzeć i odrodzić się. Plutoniczna relacja powodowana jest siłami natury, odwiecznymi cyklami narodzin i śmierci. Gdy aspekt Plutona nieharmonijnie wpływa na Wenus, nasz żeński pierwiastek, dzięki któremu wchodzimy w relacje, popycha ku miłości groźnej. Do skrajnych uczuć, dramatycznych kryzysów, ciemnej strony mocy. Wenus zabarwiona Skorpionem piękno dostrzega w ciemności, brzydocie, zakazach. Pragnie przekroczyć tabu, wejrzeć głęboko pod powierzchnię, stracić instynkt samozachowawczy.

Pożądany kochanek jest niebezpiecznie atrakcyjny, kobieta dla której traci się rozum, pieniądze i dobre imię pociąga nieodpartym urokiem femme fatale. Pod wpływem zwierzęcego magnetyzmu dotykamy własnego cienia, właściwego podtekstu. We wnętrzu Piękna spotyka się z Bestią. Wenus po to łączy się z mroczną jakością Plutona, by przekonać się co jest pod spodem ładnych pozorów i co jest naprawdę. By zanurkować tak głęboko w nieświadomość, potrzebna jest znieczulająca nieziemska fascynacja, zniewalające seksualne przyciąganie. Tylko wtedy, gdy działa miłosne zaklęcie, można odważyć się na tak głęboką transformację. Wiedzie ona poprzez niebezpieczną grę w fuzyjne zbliżenia i nagłe zniknięcia, które są przyczyną utraty tchu, gruntu pod nogami, szaleństwa. Poprzez zdradę, przemoc, przekroczenie wszelkich granic, dzikie emocje, kompulsje.

Proces ten podjęty świadomie zwiększa poczucie siły, psychika dąży do oczyszczenia z toksycznych emocji. Do tej pory znajdowała się pod ich nieujawnioną władzą. Potężne namiętności, ekstatyczne uniesienia ukazują warstwy ukryte pod powierzchnią akceptowalnej świadomości. Chodzi o lęk. Bo skąd się bierze i dokąd prowadzi to przemożne nienasycenie? Do dotknięcia swojej bezsilności płynącej z panicznego strachu przed odrzuceniem, byciem niekochanym, samotnym i wolnym. Powodem obsesji jest brak wewnętrznego poczucia bezpieczeństwa, lęk że się nie przetrwa samemu. Lęk przed poddaniem się życiu i miłości na ich warunkach, a nie na swoich. Przed puszczeniem kontroli. Zejście do podziemi jest konieczne, by wzrosnąć i dojrzeć. Na poziomie psychicznym dochodzi do wybuchu dawnych emocji, które uniemożliwiały życie pełną piersią, prawdziwą bliskość zdrową intymność.

Obsesyjna miłość jest klasówką z tematu tożsamości. Kim jestem w swoich granicach, gdzie są granice osoby, którą kocham i pożądam? Pełne napięcia połączenie Wenus z Plutonem popycha do ich gwałtownego przekroczenia, do bezwzględnej walki, do całkowitego zburzenia starych fortyfikacji. Najpierw trzeba czuć za mocno, żeby w ogóle czuć. Trzeba przejść przez spotkanie ze wstydem, że kontrola i drugi człowiek są potrzebne jak tlen, trzeba poznać wszechogarniający lęk przed nie dającym skontrolować się nurtem życia. Taka jest podstępna strategia Skorpiona: dopiero na ruinach można wybudować nowy dom, prawdziwie głęboką pełną zaufania i uczuć relację. Jasne strony osób z aspektem Wenus – Pluton: magnetyczny wdzięk, seksualny nieodparty urok, oryginalna intensywność – dopiero po bolesnej transformacji, kiedy wewnętrzny ból zostaje uzdrowiony, nabierają blasku, ich ekspresja staje się autentycznym aktem miłości.

Za miłosne scenariusze, które pisze nam życie odpowiadają planety Wenus i Mars. Znajdują się one wśród 10 planet, które były na niebie w momencie naszych narodzin i składają się na horoskop natalny. Stworzyły unikalny układ, który jest wiernym odzwierciedleniem psychiki. Podpowiadają kierunek rozwoju, który jest dla nas najlepszy. Zapraszam na sesję astrocoachingu. Uwaga: letnia obniżka ceny. Szczegóły - .

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
Reklama
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze