fbpx

Zajęcia fitness – nowe metody

Crossfit
123rf.com

Uprawianie sportu ma wiele zalet I dla ciała, I dla ducha. A jednak tak trudno się do tego zmobilizować. Specjaliści wymyślają więc ciągle nowe zajęcia fitness.

Partyrobics

Zajęcia fitness, które łączą elementy tańca i aerobicu. Dostępne dla osób w każdym wieku. Sale do ćwiczeń przypominają atmosferę klubu: głośna muzyka, dyskotekowe oświetlenie. Technika jest bardzo prosta – każdy ćwiczy osobno w rytm muzyki, nie trzeba wykonywać określonych kroków. To doskonała metoda na dynamiczny relaks i spalenie kalorii – aż do 600 kcal przez godzinę.

Aqua Boxing

Połączenie klasycznego aqua aerobicu z elementami kickboxingu, o dużej intensywności i minimalnym ryzyku kontuzji. Ćwiczy się w rytm muzyki, najczęściej w specjalnych piankowych rękawicach. W programie są zajęcia w parach (miniwalki) i ćwiczenia indywidualne: kopnięcia i ciosy. Aqua boxing jest przeznaczony dla kobiet i mężczyzn. Modeluje ciało, działa antycellulitowo, wzmacnia wydolność.

Crossfit

Zajęcia powstały kilka lat temu w USA jako połączenie różnych ćwiczeń np. biegania, pompek, brzuszków, jazdy na rowerze. Podstawą jest angażowanie wielu grup mięśniowych, co osiąga się właśnie poprzez zróżnicowanie technik. Są to zajęcia ogólnorozwojowe. W zależności od celu, jaki postawi sobie ćwiczący (utrata wagi, rekreacja), crossfit różni się intensywnością, liczbą powtórzeń, długością serii, obciążeniem.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze