fbpx

Regularne nawadnianie organizmu

Regularne nawadnianie organizmu
BRITA

Systematyczne picie wody to podstawa zgrabnej sylwetki, urody i dobrego samopoczucia. Zdarza się jednak, że w natłoku codziennych obowiązków zapominamy o tym, aby sięgnąć po dzbanek z wodą. Wystarczy jednak poznać niebanalne sposoby na regularne picie wody – dzięki nim będzie to miłym nawykiem!
O zbawiennym wpływie wody na nasze ciało i umysł nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać. Regularne picie to jeden z podstawowych nawyków związanych ze zdrowym trybem życia oraz pierwszy krok w stronę zadbania o siebie. Badanie przeprowadzone przez TNS Polska dla marki BRITA wykazało, że prawie połowa (49%) ankietowanych kobiet, mieszkanek dużych miast, chciałaby, ale nie zawsze pije dzienną zalecaną dawkę wody. Aby włączyć regularne picie do rytmu swojego dnia, warto skorzystać ze sprawdzonych sposobów na urozmaicenie tej czynności.

Kolorowy dzbanek, wesoła szklanka
Ładne, pomysłowe akcesoria i naczynia uprzyjemnią ci picie wody i będą przypominały o regularnym sięganiu po płtyn. Ponad 89% badanych zna filtry dzbankowe jako sposób na poprawę jakości wody. Nowością w kategorii domowych rozwiązań filtrujących jest dzbanek BRITA fill&enjoy Fun dostępny jest w czterech energetycznych barwach. Wystarczy napełnić go zwykłą kranówką, aby cieszyć się smakiem świeżo przefiltrowanej wody. Taka woda dobrze smakuje, zawiera minerały, a stylowy design dzbanka cieszy oko każdego dnia!

Energetyczna butelka
Aby zapewnić sobie odpowiednie nawodnienie poza domem, warto dbać o to, by zawsze mieć porcję świeżej i smacznej wody pod ręką. Wychodząc, warto zabierać ze sobą kolorową butelkę filtrującą, która pomoże w „intuicyjnym” piciu, zanim zdąży się poczuć pragnienie. Stojąc na biurku w pracy, będzie stale przypominać o potrzebie nawadniania organizmu.

Naturalne dodatki smakowe
Dla tych, którzy lubią urozmaicać sobie smak wody, jest kilka prostych sposobów na uzyskanie pysznego napoju na bazie wody filtrowanej: ogórek i mięta lub bazylia z limonką stworzą wraz z wodą orzeźwiające połączenie, zaś miks syropu klonowego, cytryny i odrobiny pieprzu kajeńskiego oczyści organizm i przyspieszy metabolizm. Smakowitą kompozycją może się okazać woda z dodatkiem lekko rozgniecionych widelcem borówek amerykańskich i gałązką rozmarynu.

Karteczka przypominająca o piciu wody
O systematycznym piciu wody przypomną barwne karteczki z hasłami, np. przyklejone nad biurkiem w pracy.

Hydroalarm
O wodzie zdarza się nam zapomnieć, ale nie rozstajemy się ze smartfonami, dlatego warto zainwestować w specjalną aplikację, która oblicza ilość płynów, jaką powinno się przyjmować, i przypomina o piciu w odpowiednim momencie!