1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Podziel się nagraniami z narodzin Twojego dziecka - NástioMosquito, kurator festiwalu Malta zaprasza do projektu

Podziel się nagraniami z narodzin Twojego dziecka - NástioMosquito, kurator festiwalu Malta zaprasza do projektu

NástioMosquito, fot. K. Schubert
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Armia jednostki / Army of the Individual to hasło Idiomu Malta Festival Poznań oraz tytuł projektu kuratora festiwalu Malta, do którego właśnierusza nabór. NástioMosquito, aby stworzyć swoje dzieło – audiowizualny happening, potrzebuje archiwalnych materiałów dokumentujących moment narodzin.

Armia jednostki / Army of the Individual to hasło Idiomu Malta Festival Poznań (21-30.06.2019) oraz tytuł projektu kuratora festiwalu Malta, do którego właśnie rusza nabór. NástioMosquito, aby stworzyć swoje dzieło – audiowizualny happening, potrzebuje archiwalnych materiałów dokumentujących moment narodzin.

NástioMosquito to jeden z najbardziej wyrazistych i charyzmatycznych twórców pokolenia 30-latków w obszarze sztuk performatywnych i wizualnych. Na festiwalu Malta – gdzie pełni funkcję kuratora Idiomu – odbędzie się pierwsza prezentacja jego twórczości w Polsce. W Poznaniu przedstawi dwa swoje projekty – jednym z nich będzie audiowizualny kolaż Armia jednostki / Army of the Individual, który oficjalnie rozpocznie tegoroczny Idiom.

Mosquito nazywa swój projekt „prostym gestem”, a jego główną ideą jest pokazanie, że narodziny, to akt, w którym w równym stopniu uczestniczą wszyscy ludzie – dopiero później do głosu dochodzą zewnętrzne okoliczności. Każdy człowiek, bez względu na to, gdzie się urodził, zasługuje na godność ­– mówi NástioMosquito w nagraniu, w którym osobiście apeluje o przesyłanie filmów dokumentujących moment narodzin. 8-minutowe wideo, w którym użyte zostaną fragmenty nadesłanych nagrań, będzie hołdem oddanym ludzkiej godności.

Zobacz wideo:

 

W imieniu NástioMosquito zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie i przesłania nagrania relacjonującego narodziny dziecka. Aby to zrobić, należy wejść na stronę i przesłać film przez specjalnie przygotowany panel (przycisk przenoszący do podstrony z możliwością załadowania wideo znajduje się po prawej stronie witryny). Na stronie znajduje się również szczegółowy opis projektu, wywiad z NástioMosquito oraz regulamin. Nabór trwa do 30 kwietnia do godz. 23:59. Jeśli masz pytania, prześlij je na adres: contact@armyoftheindividual.com.

Happening odbędzie się 22 czerwca o godz. 20:30, podczas Malta Festival Poznań. Film w tym samym momencie zostanie jednorazowo wyświetlony stacjonarnie w Poznaniu (w jednej z festiwalowych lokalizacji) na wielu ekranach w kraju i za granicą, a także w internecie. Projekcja filmu odbędzie się tylko raz.

Link do wydarzenia: 

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze