Archetyp Cesarzowej – numerologiczna Trójka

123rf.com

Kobiecość, macierzyństwo, opieka, obfitość, wygoda, piękno, natura – z tymi aspektami wiąże się archetyp Cesarzowej. To kobieta zmysłowa, która ceni komfort i przyjemności, uwielbia otaczać się luksusem. Symbolizuje ją Wenus, planeta miłości, harmonii i komunikacji.
Archetyp ten to prokreacja, karmienie, wszystko co związane z płodnością, żyznością, a także z kreacją, tworzeniem nowych form. W mitologii greckiej odpowiedniczką Cesarzowej jest Demeter – Matka Ziemia. W psychologii Junga to anima, która jest ucieleśnieniem kobiecej natury, żeńskiego pierwiastka w każdym człowieku. Na karcie Tarota przedstawiającej Cesarzową widnieje cyfra trzy. Jest ona święta, tak jak Trójca Święta kojarząca się z rodziną, domem, całością. To zasada miłości połączonej z mądrością. Wskazuje na zdolność do dawania i otrzymywania miłości. Jej serce pełne jest ufności i harmonii. Ona jest zdolna obdarowywać na poziomie emocjonalnym, fizycznym i duchowym. Odzwierciedla uzdrawiającą moc miłości, która zapewnia ciepło i wsparcie. Cesarzowa jak Matka przypomina nam o umiejętności kochania.

Jesteśmy blisko Cesarzowej, kiedy każdego dnia wstajemy rano, idziemy do łazienki i zaczynamy się upiększać. Modelowanie włosów, makijaż, ubiór, strój – czyli energia bardzo kobieca. Dla Cesarzowej ważne jest uwielbienie ciała i seksualność, doświadczanie świata i relacji z ludźmi poprzez zmysły. Żeńską jakością jest wszelka kreatywność i materia. Trójka to kobieta biznesu, bo lubi bogactwo i jest błyskotliwa. Nie jest jednak despotką czy dyktatorką, ona potrafi komunikować się z ludźmi i jest doskonała w kreowaniu rzeczywistości. Jej siłą jest kobiecość i jeśli jest dojrzała, ma niezwykłą, wręcz magiczną moc materializacji dóbr. To przecież Władczyni. Jaką miała rolę? Była kobietą, która miała dostatek wszystkiego, zajmowała się domem, dekoracjami, wydawała przyjęcia. Zajmowała się rzeczami, które były kobiece. Przebywała w towarzystwie kobiet, ale była też ozdobą mężczyzny, króla. Otaczała się luksusem, brylowała wśród ludzi, hojnie dzieliła się z innymi uczuciami i dobrami, była podziwiana i chwalona. Cechował ją dobry gust, smak i wyrafinowanie. Była ważna, to ona wydała na świat następcę tronu. Majątek, majestat, ziemia zawsze były obecne w jej życiu. Cesarzowa jest jak magnes przyciągający dobra. Jej postawa życiowa brzmi – Królowej się należy. Ona nie zabiega, nie szarpie się, nie walczy. Działa jakby nie działając, dostatek i piękno są dla niej naturalne.