Wrażliwiec – mężczyzna urodzony w wibracji numer Dwa

123rf.com

Panowie Dwójki to zagadkowi mężczyźni. Mają silną animę, czyli pierwiastek żeński.
Kobieta, która takiego pozna, może powiedzieć: „Fajnie, to facet, który rozumie kobiety. Potrzeba mi gościa, który jest wrażliwy, delikatny i rozpoznaje moje potrzeby. I który lubi rozmawiać”. Bo mężczyzna Dwójka jest gadatliwy, potrafi porozumiewać się z kobietami. Tylko on bardzo często nie wie jak być prawdziwym mężczyzną.

Jego wrażliwość przeszkadza mu być archetypowym mężczyzną, czyli takim jak na przykład numerologiczna Jedynka – silnym, pewnym siebie, zabiegającym, walczącym, inicjującym, nieugiętym. Dwójki to mężczyźni bardziej skoncentrowani na rodzinie, na domu. Oni uwielbiają zarabiać pieniądze, ale po to, żeby troszczyć się, żeby było co jeść i w co się ubrać. Taki facet i ugotuje, i sprzątnie, i przewinie dzieci. Nie ma wygórowanych ambicji, kariera nie jest dla niego istotna. On myśli o tym, aby zabezpieczyć byt. Nosi przy tym w sobie duży niepokój o przyszłość, niepewność, zmienność, uległość. Mężczyzna Dwójka jak każda numerologiczna Dwójka nie mówi „ja”, tylko „my”. Jest bardziej skupiony na partnerce niż na sobie. Często intuicyjnie wybiera kobietę silną, taką która będzie dla niego wsparciem. Męskie Dwójki lubią „twarde baby w spodniach”, czyli numerologiczne: Jedynki, Czwórki, Siódemki, Ósemki. Potrzebują ich po to, żeby one ich dopełniły. Dwójka jest wibracją podległą, a to trudna pozycja dla mężczyzny, bo typowo żeńska. Opiekuńcza, czuła, troskliwa. Dlatego mężczyzna urodzony w tej wibracji może mieć kłopoty z tożsamością. Rodzi się bowiem z silnym wewnętrznym konfliktem – wrażliwości wewnętrznej kobiety i zewnętrznego mężczyzny.

Taki partner jest odpowiedni dla kobiet, które potrzebują stabilizacji i przewidywalności. Dwójki są oszczędne i gospodarne, przystosują się do życia i z dużymi pieniędzmi, i z małymi. Tak naprawdę życie Dwójki zależy od tego jaki partner stoi z boku. Jeśli kobieta marzy o mężczyźnie, który będzie ją zdobywał, wspierał, Dwójką może się rozczarować. W negatywie ten archetyp może oznaczać właśnie rozczarowanie. Bo to jest wyobrażanie sobie pewnych rzeczy, których nie ma. Jeśli natomiast kobiecie pasuje, że ona robi karierę, a on zajmuje się domem – nie ma problemu. Tylko musi mieć świadomość, że dopingu, motywacji do działania będzie potrzebowała z zewnątrz.