Wypoczynek zgodny z typem osobowości: dopasuj urlop do swojego charakteru

fot.123rf

Nie wiesz, gdzie pojechać, żeby wypocząć zgodnie ze swoimi potrzebami i charakterem? Spróbuj na chwilę stać się cudzoziemką. Nasza psychozabawa pomoże ci stwierdzić, czy bliżej ci do Francuzki, Włoszki, Szwedki czy Angielki, i podpowie kilka pomysłów na urlop.

Miłośniczka słońca

1. Nie wyobrażasz sobie poranka bez kawy i cornetto, a obiadu o porze innej niż południe.
2. Lubisz powtarzać, że lody są pełnowartościowym, wysokobiałkowym posiłkiem.
3. Nawet przy 40 stopniach upału podczas spaceru brukowanymi uliczkami starego miasta najlepiej czujesz się w 10-centymetrowych szpilkach i eleganckim kostiumie.
4. Nie lubisz się spieszyć.
5. Najważniejsza jest dla ciebie rodzina.
6. Uważasz, że najskuteczniejszy sposób na oczyszczenie atmosfery to zdrowa kłótnia, koniecznie z dużą ilością teatralnych gestów.

– Jeśli zgadzasz się z co najmniej czterema z powyższych twierdzeń, mentalnie jesteś Włoszką – twierdzi Julia Wollner, miłośniczka Włoch i redaktor naczelna magazynu „La Rivista”, który przybliża Polakom kulturę i naturę Włochów.

Włoszki od wieków uchodzą za symbol kobiecości i niewymuszonej elegancji. Są emocjonalne i bardzo przywiązane do rodziny. O bliskich potrafią walczyć jak lwice, w ogóle jak o coś walczą, to tylko jak lwice. Nie uznają półśrodków. Mają wyjątkowe podejście do dzieci, pozwalają im na wszystko i rozpieszczają do granic możliwości, ale też szanują je i liczą się z ich zdaniem. Kochają wszelkie życiowe przyjemności: dobrą kuchnię, modę, muzykę, sztukę, seks. Stronią od życiowych niewygód, a za wygodę są w stanie dużo zapłacić. Na przykład buty – jeśli jesteś Włoszką, w życiu nie założysz brzydkich, tanich i niewygodnych – skoro masz biegać w nich przez cały dzień, niech będą jak twoja druga skóra. Dla Włoszek największą przyjemnością jest życie, po prostu. Ich naturze obce jest zabieganie, przemęczenie, niedojadanie czy zamartwianie się o jutro. Jeśli czujesz się Włoszką, masz w sobie ogromny dar zauważania i doceniania małych codziennych radości. Potrafisz zatrzymać samochód na poboczu drogi, by podziwiać zachód słońca czy delektować się poranną kawą podczas przerwy w pracy. Nie masz też nic przeciwko delikatnie zaokrąglonej sylwetce. W końcu taka figura jest bardzo kobieca, a na dodatek dobrze leżą na niej ubrania.

Najlepiej wypoczniesz: wszędzie tam, gdzie świeci słońce. Odpoczynek to dla ciebie ciepło, dobra kuchnia i nicnierobienie. Julia Wollner mówi, że ukochanym czasem na odpoczynek jest dla Włochów święto Ferragosto, czyli 15 sierpnia. Wszyscy wtedy wyjeżdżają z miasta i oddają się błogiej sjeście. Jako idealne miejsce na wakacyjny odpoczynek poleca jedną z przepięknych, dzikich włoskich plaż, które mogą śmiało konkurować z pejzażami Karaibów. – Słynna plaża Królików, gdzie składają jaja żółwie morskie Caretta caretta, albo bieluteńka, sardyńska Spiaggia La Pelosa, zadowolą nawet najbardziej wybrednych podróżników – zapewnia. – Jeśli, zamiast w turkusowej wodzie, wolisz zanurzyć się w wielowiekowej tradycji włoskich miast, udaj się do Wenecji.

Artykuł pochodzi z archiwum magazynu SENS

ZOBACZ AKTUALNE WYDANIE »