fbpx

3 rady na początek września

3 rady na początek września

Powrót do codzienności po wakacjach może boleć. Ale zamiast narzekać zróbmy coś, co pomoże nam nie wpaść w dawne tory i przygnębienie. Oto 3 rady na początek września.
1. Bądź 5 minut wcześniej

Wakacje lubimy również dlatego, że nie trzeba się nigdzie śpieszyć. Możesz kontynuować ten zwyczaj we wrześniu. Dlatego postaraj się być w miejscach, w których chcesz być, o 5 minut wcześniej. Niby 5 minut, a dużo zmienia. Przede wszystkim redukuje napięcie i skutki stresu. Biegniesz do pracy już trochę spóźniona? Denerwujesz się przecież. Wbiegacie z dzieciakami do szkoły kilka minut po dzwonku? Masz poczucie winy. Oblicz tak swój czas, zwłaszcza rano, żeby nie śpieszyć się i co za tym idzie – nie spóźniać. Mała zmiana – duży efekt.

2. Rusz się z kanapy

Wakacje sprzyjają ruchowi i pobytowi na świeżym powietrzu. Jest wrzesień i nie zmieniaj tych dobrych nawyków. Poświęć 20 minut dziennie na ruch. Jeszcze przez trzy tygodnie trwa lato. Nie chowaj roweru, butów do biegania, nie rezygnuj z codziennych spacerów. Wybierz ruch zamiast kanapy, a przedłużysz dobroczynny wpływ wakacji.

3. Zadbaj o bliskość

Podczas wakacji mamy więcej czasu dla związku, a także częściej flirtujemy. Nie zmieniaj tego. Brak intymności często powoduje przyrost masy ciała, a bardzo często utratę energii. Praca nawet pasje nie są tak ważne jak bliskość, w głębi serca wiesz o tym. Dlatego dbaj o swoją relację, każdego dnia zrób coś dla partnera. A jeśli jesteś singielką, pielęgnuj kontakty z bliskimi ci osobami.

Nie daj się powakacyjnemu stresowi – TUTAJ