Aplikacja pomoże określić Ci dni płodne

flickr.com / Susanne Nilsson

Dni płodne, owulacji czy miesiączki, to daty bardzo ważne w życiu pary. Zwłaszcza takiej, która stara się o potomka.
Aplikacja HealthKit od Apple, do tej pory służyła do śledzenia stanu zdrowia oraz osiągnięć sportowych, jednak wraz z aktualizacją oprogramowania i pojawieniem się wersji iOS9, ma zmienić się w całościowy „detektor” stanu zdrowia, a co najważniejsze pomoże określić datę nadchodzącej miesiączki oraz dni płodnych.

Wszystko za sprawą innowacyjnych formularzy, o które aplikacja HealthKit została uzupełniona. Działają one na zasadzie ankiet, które po wypełnieniu obliczają biorytm, w tym mogą określać także dni płodne, czas owulacji czy dni, w których kobiety mogą spodziewać się miesiączki.

Jak to działa?

By korzystać z aplikacji we właściwy sposób musimy się zdyscyplinować i regularnie uzupełniać ją o dane takie jak : podstawowa temperatura ciała, gęstość śluzu, data ostatniego cyklu, aktywność seksualną czy informacje odnośnie wykonanego testu owulacyjnego.

Po wpisaniu tych danych, mamy pełną wiedzę na temat swojego zdrowia oraz tego czy ewentualne łóżkowe igraszki mogły zaowocować słodkim prezentem. Informacje te, możemy też wykorzystać w sytuacji, gdy jesteśmy zwolenniczkami naturalnej antykoncepcji.