1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Nowy sezon koncertowy cyklu City Sounds!

Nowy sezon koncertowy cyklu City Sounds!

Po świetnie przyjętym przez publiczność starcie cyklu City Sounds, jego program na rok 2012 nie obniża lotów. Na przełomie lutego i marca we Wrocławiu na fanów nowych brzmień czekają kolejne atrakcyjne koncerty!

Rok 2012 City Sounds otworzy koncertem kultowej brytyjskiej formacji Lamb. Prowadzony przez Lou Rhodes i Andy Barlowa legendarny duet wyrósł na stylistyce bristol sound i trip hop. Obok Massive Attack, Portishead i Hooverphonic, zespół ten udowadnia, iż muzyka elektroniczna może mieć romantyczną twarz. Zespół wystąpi we wrocławskim klubie Eter już 9 lutego.

Niespełna miesiąc później, 8 marca, zobaczymy Selah Sue, wschodząca gwiazdę muzyki soulowej, nazywaną europejskim odpowiednikiem Erykah Badu i Lauryn Hill. Obdarzona nietuzinkową urodą młoda Belgijka jest sensacją na rynku muzycznym ostatnich miesięcy dzięki swojej płycie zatytułowanej po prostu „Selah Sue”. Jej rewelacyjne single „This World” oraz „Raggamuffin” podbiły już europejskie listy przebojów.

City Sounds spełni także marzenia fanów brzmień spod znaku dobrego synthpopu.  - Pomimo niedawnej choroby basisty zespołu, 11 marca przyjedzie do nas dowodzona przez piękną Yukimi Nagano szwedzka formacja Little Dragon – zdradza Maciek Szabatowski, pomysłodawca cyklu City Sounds. Współpraca  z Gorillaz, SBTRKT, TV On The Radio, Raphaelem Saadiqem, do tego występy w największych telewizyjnych show w Stanach Zjednoczonych to najlepszy dowód na to, że szwedzkiemu składowi udał się awans do ekstraklasy nowoczesnego popu.

- „Złotą czwórkę” zamkniemy występem Jamiego Woona (25.03), największej sensacji brytyjskiej sceny muzycznej w 2011r. – mówi Szabatowski - To będzie prawdopodobnie jedna z ostatnich okazji do zobaczenia tego uzdolnionego artysty na żywo w nadchodzącym sezonie. W chwilę potem Woon zaszyje się w studiu, gdzie planuje nagranie kolejnej płyty.

Muzyka Jamiego Woona trafia zarówno do wielbicieli awangardowych pomysłów, jak i miłośników perfekcyjnie wyprodukowanej muzyki pop. Poruszając się bez żadnych zahamowań pomiędzy klasycznym gospel, a podpatrzonymi u Buriala dubstepowymi patentami, tworzy muzykę idealnie trafiająca w gusta słuchaczy zmęczonych nieodróżnialnymi wokalistami R&B i radykalną elektroniką.

City Sounds to nowa ogólnopolska marka koncertowa powstała jesienią 2011r. prezentująca najbardziej aktualne trendy w szeroko pojętej muzyce niezależnej i klubowej. Podczas sezonu inaugurującego na scenie City Sounds we Wrocławiu pojawili się między innymi: Nneka, Andreya Triana, Submotion Orchestra oraz GusGus.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze