1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Wenus w Koziorożcu - stateczna realistka

Wenus w Koziorożcu - stateczna realistka

123rf
Mistrzyni w ukrywaniu uczuć i opanowaniu. Ceni stabilizację, przewidywalność. Tak poważnie podchodzi do życia, że status społeczny przedkłada nad uczucia.

Odcień kobiecości: Preferuje każdy przejaw klasyki, kocha normy. Sprawia wrażenie stabilnej i doskonale opanowanej, nie okazuje emocji, nie przejawia też znaczącego poczucia humoru. Zimna, wydaje się wręcz, że nieczuła. Zwykle chłodna, uważna i skoncentrowana. Bardzo odpowiedzialna, stała w swoich zapatrywaniach, najbardziej przewidywalna ze wszystkich Wenus. Innowacyjność ją wręcz brzydzi, za to jest godna zaufania, oferuje oparcie i bezpieczeństwo. Wiadomo, że Wenus w Koziorożcu sernik piecze w soboty i każdy też wie, na jaką partię polityczną głosuje od lat. Jest surowa, a nawet ascetyczna, trochę jakby staroświecka, z dużą rezerwą. Ważna jest dla niej opinia innych ludzi, zastanawia się, co też oni o niej powiedzą. Brak jej wrodzonego wdzięku, ale może spodobać się jej stonowanie oraz pracowitość, która prowadzi do sukcesu zwłaszcza w miejscach o silnie zaznaczonej strukturze i prestiżu. Jej domena to nieruchomości, administrowanie, organizowanie, finanse, nauka, zarządzanie. Zawsze jest perfekcyjna i ciężko haruje. Pracę stawia nieodwołalnie na pierwszym miejscu. Jednak jeśli komuś uda się przedostać do przestrzeni serca Wenus w Koziorożcu i zaskarbić sobie jej zaufanie, zyskuje oddaną i wierną osobę na długi czas. A właściwie na zawsze.

Jak jest w miłości Wenus w Koziorożcu: Miłość dla niej nie jest zabawą, a poważną sprawą, zresztą jak wszystko pozostałe w życiu. Nie flirtuje, nie potrafi. Jej zmysły i uczucia rozgrzewają się powoli, ale za to na długo. To typ długodystansowca w miłości. Gdy planeta miłości, tak jak w przypadku Koziorożca, znajduje się w znaku żywiołu ziemi, do uczuć podchodzi się w dość rzeczowy sposób. Związek traktuje do bólu na serio, a jeśli partner ma do tego bardziej luźne podejście, odczuwa bolesne odrzucenie. Potrzebne jest jej poczucie bezpieczeństwa oraz gwarancja trwałości i długoterminowości. Liczy się coś takiego jak dojrzałość i wiarygodność.

Związek w wydaniu i postrzeganiu Wenus w Koziorożcu to przede wszystkim stabilna struktura, która ma wzmacniać jej pozycję społeczną, reputację zawodową. Dlatego ostrożnie wchodzi w relacje, ma do nich podejście bardziej biznesowe niż osobiste. Jest przy tym wybredna, bo ma wysokie wymagania. Chodzi jej przede wszystkim o  osiągnięcie stabilizacji i odpowiedniego statusu. Jeśli znajdzie partnera, który jej to zapewni, będzie wierna i oddana w związku. Będzie wspierać ambicje partnera i dołoży wszelkich starań, aby wzmocnić z nim więź. Sama Wenus w Koziorożcu zwykle bardzo ciężko pracuje, jest w tym niezmordowana. Do tego, zgodnie z napiętym harmonogramem, zajmuje się domem. Pragnie mieć potomstwo, by zostawić po sobie ślad. Z rozmysłem buduje swoje ziemskie imperium, po to potrzebny jest jej mężczyzna. Żyją wtedy niczym król i królowa. Wenus w Koziorożcu bardzo trudno przychodzi wyrażanie uczuć, najmniejsze rozczarowanie staje się przyczyną głębokiej nieufności. Związek warunkowany jest silnym poczuciem obowiązku, okazywaniem szacunku i lojalnością. Relacje osobiste traktuje jak inwestycje, trudno jest jej odejść i zdecydować się na zmianę. Wenus w Koziorożcu jest mistrzynią samokontroli emocjonalnej i bezosobowego podejścia do ludzi. Z powodu tłumienia uczuć zdarza się jej cierpieć na depresję. Wychodzi z niej zazwyczaj, bo jest wytrzymała. Dzikie i namiętne romanse raczej nie zdarzają się w świecie Wenus w Koziorożcu, ale nie można odmówić jej zmysłowości erotycznej. Połączenie planety miłości właśnie z tym znakiem daje czasem rozwiązłość seksualną, która jest odpowiedzią na zbytnią, nieludzką sztywność emocjonalną. Jest jakby wentylem bezpieczeństwa dla psychiki. Wówczas stateczna Wenus w Koziorożcu wreszcie może kogoś zaskoczyć.

Jasne strony (przy harmonijnych aspektach planety): stałe uczucia, wierność, rozsądek, przewidywalność, wrażliwość erotyczna, dojrzałość, odpowiedzialność, godna zaufania, zimna krew, opanowanie, skromność, kontrolowanie energii seksualnej.

Ciemne strony (przy nieharmonijnych aspektach planety): zahamowania uczuciowe, egoizm, rozwiązłość, materializm, związki dla zysku finansowego i społecznego prestiżu, drobiazgowość, pamiętliwość, sztywność, kompleksy, brak poczucia humoru, chłód, surowość, małostkowość, wyrachowanie.

Kierunek rozwoju osobistego w relacjach: Umiejętność wyluzowania i cieszenia się życiem w jego przejawach innych niż obowiązki, praca i społeczny status.

INNE WENUS: Wenus w Baranie, Wenus w Byku, Wenus w Bliźniętach, Wenus w Raku, Wenus w Lwie, Wenus w Pannie, Wenus w Wadze, Wenus w Skorpionie, Wenus w Strzelcu, Wenus w Wodniku, Wenus w Rybach.

WENUS jest jedną z 10 planet, które znajdują się w horoskopie urodzeniowym. Jest planetą miłości, rozkoszy i obfitości. Wenus to Anima, czyli nasz kobiecy pierwiastek. Od niej zależy to, w jakie wchodzimy relacje, jak się w nich czujemy i czego w nich doświadczamy. Zabarwia naszą wrażliwość i sposób, w jaki wyrażamy uczucia. To ona w dużym stopniu decyduje o naszej mocy tworzenia i kreatywności, wpływa na to, jaki jest nasz naturalny i najlepszy sposób na zarabianie pieniędzy. Określa zdolności artystyczne i poczucie estetyki lub ich brak. Jej siłą uwarunkowana jest umiejętność przyjmowania dobrodziejstw życia i cieszenia się przyjemnościami. Jesteś taką kobietą, jaką masz Wenus i tak odbierają cię mężczyźni. W horoskopie mężczyzny Wenus wskazuje na jego ideał kobiety i to, jak on potrafi kochać. Znak, w jakim jest Wenus, to tylko część prawdy o niej. Oddziałuje ona w zależności od aspektów, które tworzy z innymi planetami a także umiejscowienia w jednym z 12 domów astrologicznych, które nadają jej specyficzny odcień.

Chcesz dowiedzieć się, jaka jest Twoja Wenus?

- Potrzebujesz tej wiedzy, żeby lepiej zrozumieć siebie, głębiej poczuć swoją kobiecość? - Pragniesz odkryć przyczynę tego, że Twoje relacje układają się tak, a nie inaczej? - Ciekawi się, jak oddziałujesz na mężczyzn i co możesz zrobić, żeby być tego bardziej świadoma? - Może chciałabyś umieć wpłynąć na to, żeby relacje przynosiły Ci więcej szczęścia? - Chcesz uzyskać podpowiedź od Wenus, jak zaprosić do Twojego życia więcej obfitości i kreatywności?

Spotkaj się ze swoją Wenus i 9 innymi planetami na sesji astrologicznej. Jak się zapisać – .

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze