1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Wydawnictwo Zwierciadło na Targach VeggieWorld w Warszawie!

Wydawnictwo Zwierciadło na Targach VeggieWorld w Warszawie!

 12-13 maja 2018 w Warszawie odbędzie się pierwsza polska edycja VeggieWorld na którym będzie obecne wydawnictwo Zwierciadło.

 VeggieWorld jest najważniejszym wegańskim wydarzeniem, które organizowane jest w 14 europejskich miastach, takich jak Paryż, Barcelona, Bruksela, Zurych, Londyn, Monachium czy Berlin. Od pierwszych edycji targi są tłumnie oblegane przez odwiedzających. Średnia liczba gości każdej edycji to około 8000 osób. Teraz VeggieWorld mają szansę stać się jednym z najmodniejszych wydarzeń również w Warszawie!

Celem VeggieWorld jest promocja roślinnego stylu życia: pysznego jedzenia, nowoczesnej mody i kosmetyków. Wydarzenie, oprócz wegan czy wegetarian, kierowane jest do wszystkich którzy chcą lepiej poznać lub spróbować wegańskie produkty, odkryć nowe marki lub porozmawiać z wystawcami.

Wśród propagatorów roślinnego stylu życia z Polski i ze świata znajdą się autorzy Wydawnictwa Zwierciadło: Monika Mrozowska przygotuje pyszne zupy ze swojej najnowszej książki Zupy Moc, zaś  coach i autor książki Oddech Grzegorz Pawłowski przybliży fascynujące narzędzie rozwojowe, jakim jest oddech podczas spotkania zatytułowanego Kochasz tak jak oddychasz. O ekologii uczuć.

Stoisko Wydawnictwa Zwierciadło zostanie ulokowane pod nr D5. Czytelnicy znajdą tutaj liczne książki poświęcone zdrowemu żywieniu, rozwojowi osobistemu i ekologicznemu stylowi życia.

Bogaty program, oprócz spotkań, zakłada wiele innych atrakcji, m.in. będzie można zjeść pyszny wegański obiad, wziąć udział w warsztatach fotografii kulinarnej lub porannym treningu biegowym. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci w specjalnie przygotowanej strefie. Będzie się działo!

Pełny program wydarzenia:

W sobotę i niedzielę 12-13 maja od godz. 11.00 do godz. 18.00 odbędą się pokazy, wykłady, panele dyskusyjne oraz warsztaty z udziałem ekspertów – wszystko to na głównej scenie oraz w strefie warsztatowej.

Dodatkowo organizatorzy przygotowali strefę dla dzieci, które odwiedzą VeggieWorld ze swoimi rodzicami. Na maluchy będzie czekało mnóstwo tematycznych zabaw przygotowanych przez animatorki firmy Skakanka, m.in. warsztaty plastyczne, malowanie buziek i majsterkowanie.

Odpocząć i nabrać energii przed kolejnymi spotkaniami i warsztatami można będzie w dostępnej dla wszystkich gości  strefie chillout.

Sobota, 12 maja

Scena główna

11.00-12.00  –  Zdrowa Dieta Wegańska, Iwona Kibil (dietetyk)

13.15-13.35 – Oficjalne powitanie, Hendrik Schellkes (szef Wellfairs, organizator VeggieWorld w Europie), Jasmijn  de Boo (dyrektor ProVeg International), Patricia Homa (dyrektor ProVeg Polska) i Cezary Wyszyński (prezes Fundacji Viva!)

13.45-14.45 – Pokaz kulinarny, Monika Mrozowska - propagatorka zdrowego odżywiania, autorka i współautorka książek kulinarnych. Monika Mrozowska przygotuje zupy na podstawie przepisów pochodzących z jej najnowszej książki Zupy Moc.

15.00-15.40 – Weganizacja Warszawy według Malki Kafki (właścicielka wegańskiej restauracji Tel Aviv) Malka Kafka w rozmowie z Pawłem Lorochem

15.45-16.45 – Mięso a klimat, Filip Kuśmierski (ProVeg), Katarzyna Jagiełło (Greenpeace),  dr Ruta Śpiewak (PAN)

16.50-17.20 – Budowanie masy mięśniowej na diecie roślinnej, Szymon Urban - autor bloga Muły i brokuły

17.30-18.00 – Dieta wegańska w sportach sylwetkowych, Adam Kuncicki (kulturysta, trener), Ania Natkowska (zawodniczka sportów sylwetkowych, Mistrzyni Włoch w Bikini Fitness)

Niedziela, 13 maja

11.00-12.00 – Śniadanie z Weganonem (blog prowadzony przez Pawła Ochmana)

12.10-13.10 – Beyond Beliefs, dr Melanie Joy (doktor psychologii, absolwentka Harvardu, założycielka organizacji Beyond Carnism i współzałożycielka CEVA - Center for Effective Vegan Advocacy, szkolącego profesjonalistów w skutecznych działaniach na rzecz promowania roślinnego stylu życia)

13.45-14.45 – Pokaz kulinarny, Vienio (raper, pasjonat kulinariów i kuchni roślinnej) i Łukasz Kopała (Wegeguru)

15.00-15.40 – Kochasz tak jak oddychasz. O ekologii uczuć. Grzegorz Pawłowski (life coach, coach pracy z oddechem, autor książki Oddech. Oddychaj świadomie, żyj pełniej) w rozmowie z Beatą Pawłowicz (dziennikarka magazynu Zwierciadło).

15.45-16.45 – VEGGIE & ELLE, Areta Szpura (współzałożycielka Local Heroes, zaangażowana w akcje społeczne związane z ochroną środowiska), Orina Krajewska (Fundacja „Bądź”, promotorka zdrowego stylu życia), Marta Krupińska (szefowa działu Uroda w ELLE), Patricia Homa (dyrektor ProVeg Polska) Moderator: Katarzyna Burzyńska-Sychowicz (entuzjastka zdrowego stylu życia, dziennikarka)

17.00-18.00 –  Wegański lifestyle – lekko, łatwo i przyjemnie?, Juszes (kanał na YT prowadzony przez Justynę Żak), Karolina Sobańska (autorka lifestylowego kanału na YT) Moderator: Kasia Konopa (Pink Mink Studio) Imprezę poprowadzi  Paweł Loroch, dziennikarz, gospodarz audycji Gastrofaza w Antyradio.

Strefa warsztatów Przez cały weekend w strefie warsztatowej będą odbywały się zajęcia, m.in. ze sportowcami z czeskiej grupy Vegan Fighter, spotkania z jogą organizowane przez portal oraz zajęcia mindfulness.

Zajęcia z jogi poprowadzą dyplomowani nauczyciele jogi Wiktor Morgulec i Adam Jan. Warsztat z mindfulness - Tomasz Zalas (trener, psycholog, coach). Dołączy też do nich Barłomiej Filipek, trener wolności emocjonalnej, wydawca portalu StrefaRozwoju.pl z warsztatem “Feel Free - od życzliwości do skuteczności”. Wisienką na torcie strefy będą warsztaty fotograficzne z Katarzyną Gubałą, propagatorką zdrowego żywienia, autorką książek, m.in. „Warzywa górą! Od korzeni po liście”. Zapisy na zajęcia będą odbywały się na profilu wydarzenia: . Liczba miejsc ograniczona.

W niedzielę 13 maja w godz. 9.30-10.30 odbędzie się poranny trening biegowy w ramach Reebok Run Crew, otwartej grupy biegowej. Zapisy na trening na reebokruncrew.pl. Wszyscy uczestnicy biegu będą mogli bezpłatnie wejść na teren targów i w nagrodę po treningu otrzymają roślinny poczęstunek.

Wstęp na VeggieWorld jest płatny. Cena biletu online – 10 zł; na miejscu – normalny: 15 zł, ulgowy (uczniowie, studenci, osoby niepełnosprawne, seniorzy za okazaniem legitymacji) – 10 zł. Dzieci do 14 r. ż. wchodzą za darmo.

Zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji na temat 1. edycji VeggieWorld Warszawa i listy wystawców na profilu wydarzenia:

Organizator:

ProVeg jest międzynarodową organizacją, działającą na rzecz budowania świadomości żywieniowej, zabiegającą o ograniczenie spożycia produktów odzwierzęcych o 50% do 2040 roku. W kwietniu 2017 r. ProVeg rozpoczął swoją działalność w pięciu różnych krajach – Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Polsce, Holandii i Niemczech. Wkrótce dołączyła również RPA. Jest to światowy ruch, który chce otworzyć ludzi na roślinny styl życia budując w nich świadomość pięciu dobrych powodów (5 PRO), dla których warto zmienić nawyki żywieniowe. Są to: zwierzęta, zdrowie, środowisko, sprawiedliwość i smak.

Współorganizator:

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! od 15 lat walczy o poprawę losu zwierząt w Polsce. Viva! prowadzi kampanie informacyjne, interweniuje w przypadkach znęcania się nad zwierzętami, a od 2012 opiekuje się Schroniskiem w Korabiewicach, w którym mieszkają uratowane psy, koty, świnie, konie, kozy, krowy i lisy.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze