fbpx

Nowoczesny towarzysz – kot

Nowoczesny towarzysz – kot
(Fot. materiały partnera)

W co trzecim polskim domu jest kot. Dlaczego wybieramy koty i jak uzupełniają naszą przestrzeń życiową? Wszystko co musisz wiedzieć o kocie w pigułce.

Kociara, czyli starsza samotna pani otoczona kotami to mocno nieaktualny stereotyp. Okazuje się, że młodzi ludzie – millenialsi wolą koty. Co więcej badania potwierdzają, że miłośnicy kotów mają lepsze wykształcenie, są ciekawsi życia i bardziej kreatywni.

Kot najlepszym przyjaciele

Ponad 80% młodych opiekunów kotów, podkreśla że kot pasuje do ich stylu życia. Ponad połowa uważa kota za swojego najlepszego przyjaciela. Zważywszy że pokolenie millenialsów nie śpieszy się do zakładania rodziny, kot jako towarzysz spełnia potrzebę bliskości. Co więcej posiadanie kota jest świetnym tematem do dzielenia się w social mediach – z czego korzysta aż 2 na 5 opiekunów.

Niezależny i mniej wymagający towarzysz

Przy otwartym, niezależnym stylu życia – kot doskonale się wpisuje w grafik, ze względu na brak konieczności wyprowadzania na spacery, tak jak pies. Co więcej koty millenialsów w 2/3 są domatorami. Aby jednak ustrzec się od niemiłych niespodzianek zapachowych oraz niepożądanych zachowań, zdecydowana większość kotów domowych jest poddawana zabiegowi sterylizacji lub kastracji.

Jaki pan, taki kram…

Millenialsi są znani ze swojego zamiłowania do dbania o aktywność i są uważani za pokolenie najbardziej „fit”. A tymczasem, koty po zabiegu kastracji lub sterylizacji, są przeważnie mniej aktywne. Może się to przekładać na tendencję do tycia, szczególnie gdy mają nieograniczony dostęp do jedzenia i mało ruchu. A gruby kot, to większe ryzyko wielu chorób, niestety… Dlatego aby zadbać o zdrową sylwetkę i zapewnić wszystkie niezbędne składniki odżywcze dla kota po zabiegu, podawaj mu regularnie karmę Purina® PRO PLAN® Adult Sterilised suchą lub mokrą z zastrzeżoną formułą OPTIrenal®, która wspomoże zdrowie kociego układu wydalniczego.  Nie zapominaj o regularnej zabawie ze swoim kotem, której potrzebuje równie mocno co Ty. W końcu 88% z opiekunów kotów między 18 a 34 rokiem życia, uważa się za podobnych do swoich kotów, twierdząc że są bardziej przyjaźni i otwarci – tak jak one.

Czytaj więcej: Badanie online Purina przeprowadzone w grupie 1000 millenialsów – osób między 18 a 34 rokiem życia, w USA między 16-22.10.2015 przez Penn Schoen Berland z Washington, D.C.  https://www.purina.pl/poznaj-marke-purina/o-nas

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze