Typy osobowości – Oryginał, czyli Typ Niezwyczajny

Typy obowości
123rf.com

Który typ osobowości spośród 14 u ciebie dominuje? Przeczytaj opis i przekonaj się, czy jesteś Oryginałem
Marzyciele, wizjonerzy, mistycy – tacy są ludzie Niezwyczajni. Są prawdziwymi oryginałami i wybijają się ponad przeciętność: jako ekscentrycy lub jako geniusze. Ludzie o tym typie osobowości trzymają się swoich własnych odczuć i przekonań, niezależnie od tego, czy inni je rozumieją i akceptują. Są niezależni i zamknięci w sobie, nie odczuwają silnej potrzeby bliskich związków. Lubią robić wszystko po swojemu, prowadzą ekscentryczny styl życia. Interesują się okultyzmem i zjawiskami paranormalnymi, pociąga ich myśl abstrakcyjna. Mimo skupienia na duchowości, są dobrymi obserwatorami i są skupieni na tym, jak inni na nich reagują.

Jeżeli odnajdujesz się w tym opisie, postrzegasz rzeczywistość inaczej niż inni. Nie znaczy to, że musisz wierzyć w duchy czy mieć szósty zmysł. Po prostu nie zadowalasz się powszechnie dostępnymi objaśnieniami świata. Twoja wyobraźnia nie ma granic. Twoja otwartość umysłu sprzyja poszukiwaniom intelektualnym i artystycznym. Nie musisz być geniuszem, aby rozpierała cię charakterystyczna dla tego typu ciekawość świata.

Czytaj także: Osobowość Perfekcjonisty

Oryginałowie zdają sobie sprawę z tego, że otoczenie postrzega ich trochę jako dziwaków, dlatego szukają towarzystwa ludzi podobnych do siebie. Jeżeli w coś wierzą, nie są im potrzebne żadne dowody. Słuchają tylko swojego wewnętrznego głosu, a nie innych. Artysta Oryginał potrafi zerwać z konwencją i nie martwić się, co powie na to publiczność, a jeśli dopisuje mu talent – jego wizja może być przełomowa. W życiu codziennym Niezwyczajni mają dziwne nawyki: ubierają się tylko w ubrania o danych kolorze, hodują niespotykane zwierzęta lub sypiają na dziwnych meblach. I jest im obojętne, co o tym myślą inni. Naprawdę. Ponieważ jednak otoczeniu trudno jest zaakceptować ich wyjątkowość, często wybierają zawody wolne, artystyczne, jak aktor, pisarz, malarz, muzyk czy psychoterapeuta, gdzie pewne dziwactwo jest nawet na miejscu. Ludzie z tym typem osobowości stale zadają pytania (ulubione to; „Co by było gdyby…?”) i wiecznie sie czemuś dziwią.

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link