1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. REKLAMA
 4. >
 5. Nowa jakość oszczędzania. 5 sposobów na oszczędne pranie

Nowa jakość oszczędzania. 5 sposobów na oszczędne pranie

(Fot. materiały prasowe)
(Fot. materiały prasowe)
Małe zmiany przynoszą wielkie korzyści. Właśnie dlatego w czasach, w których szukamy oszczędności na różnych polach, warto zastanowić się co możemy zrobić, by ograniczać zużycie naszych zasobów podczas codziennych obowiązków. Oto krótki poradnik, w którym podpowiadamy, jak robić pranie i oszczędzać jednocześnie.

1. Dobierz odpowiedni program

Pierwszy i często najważniejszy etap każdego prania to segregacja ubrań. Podczas niej powinniśmy brać pod uwagę: kolory tkanin, rodzaj materiału oraz przeznaczenie pranych rzeczy. Z resztą mogą nam pomóc pralki Samsung i ich Program Pranie optymalne AI. Za pomocą 5 precyzyjnych czujników[1] urządzenie dostosowuje długość programu, potrzebną ilość wody oraz detergentu do wagi i stopnia zabrudzenia pranych rzeczy. Dodatkowo nie musimy się martwić o to, czy wybraliśmy odpowiedni program i zastanawiać się, czy dobrze odmierzyliśmy ilość płynu do prania. Program Pranie optymalne AI pozwoli tym samym zoptymalizować zużycie zasobów z korzyścią dla środowiska, a wygoda tego rozwiązania jest nieoceniona. Warto też pamiętać o odpowiednim wypełnianiu bębna. Najlepiej żeby została w nim jedna trzecia wolnej przestrzeni. Przeładowywanie pralki sprawia, że ubrania są niedoprane i może wpływać na krótszą żywotność urządzenia.

2. Pierz skutecznie w niskiej temperaturze

Czy wiesz, że pranie w zimnej wodzie może być skuteczne, nawet w przypadku mocno zabrudzonych ubrań? Dzięki technologii Samsung AI EcoBubble™ możemy skutecznie prać już w temperaturze 15°C. Pranie w zimnej wodzie pozwala ograniczyć zużycie energii do 70 proc. przy zachowaniu całkowitej skuteczności[2]. Technologia EcoBubble™ odpowiednio dobierając proporcje wody, detergentu i powietrza tworzy niewielkie bańki, które pozwalają uprać ubrania w niższej temperaturze, nie rezygnując ze skuteczności czyszczenia, a przy okazji obniżając rachunki za energię.

3. Pierz wtedy, kiedy prąd jest tańszy

Na polskim rynku energetycznym dostępnych jest wiele taryf, które określają koszt pojedynczej kilowatogodziny oraz pory, w których wzmożony pobór mocy jest szczególnie opłacalny. Warto zapoznać się z ofertami różnych dostawców, aby wybrać tę, która najlepiej pasuje do naszego rytmu dnia. Czy prąd jest tańszy w nocy? Zwykle tak. W większości przypadków jego cena jest najniższa w godzinach 22:00-8:00. W tym czasie większość z nas śpi, więc zapotrzebowanie na energię jest najniższe.

Pralki i suszarki Samsung współpracują z aplikacją SmartThings[3]. Za pomocą niej nie tylko w łatwy sposób zarządzimy urządzeniami z dowolnego miejsca, ale także na bieżąco sprawdzimy zużycie energii. SmartThings Energy[4] dodatkowo monitoruje i prognozuje miesięczne zużycie energii, przewidywane opłaty i wysyła alerty. Dzięki temu możemy na bieżąco sprawdzać które urządzenie zużywa najwięcej energii i zmieniać nasze przyzwyczajenia na bardziej energooszczędne.

(Fot. materiały prasowe) (Fot. materiały prasowe)

Skorzystaj z promocji Samsung

Zakup zaawansowanych technologicznie i energooszczędnych urządzeń, takich jak pralka czy suszarka, może wydawać się sporą inwestycją, jednak zwraca się ona w rachunkach za prąd. Teraz – za sprawą promocji cashback – także i przy zakupie możemy liczyć na oszczędności.

Teraz, korzystając z promocji Samsung, konsumenci mogą uzyskać aż do 1500 PLN zwrotu przy zakupie zestawu – pralki i suszarki. Przy zakupie jednego urządzenia przysługuje zwrot do 750 zł.

Mechanizm promocji jest następujący:

 • Kup wybraną pralkę, suszarkę lub szafę parową albo zestaw pralka i suszarka Samsung w okresie 27.03.2023 r. do 31.05.2023 r. Pamiętaj, że promocja może skończyć się wcześniej, jeżeli pula zwrotów zostanie wyczerpana.
 • Zamieść opinię o zakupionym urządzeniu na samsung.pl lub na stronie sprzedawcy, lub na stronie porównywarki cenowej. Opinia powinna mieć min. 400 znaków i zawierać oznaczenie #EnergooszczedneUrzadzeniaPromocjaSamsung.
 • Wypełnij formularz zgłoszeniowy w ciągu 21 dni od zakupu, korzystając ze swojego konta Samsung Account.
 • Po pozytywnej weryfikacji zgłoszenia najpóźniej do 9 sierpnia 2023 r. otrzymasz zwrot na wskazane przez siebie konto bankowe.

Organizatorem promocji jest Samsung Electronics Polska sp. z o.o. Promocja trwa od 27.03 do 31.05.2023 r. lub do wyczerpania puli zwrotów. Lista modeli, wartość poszczególnych zwrotów oraz szczegółowe zasady promocji dostępne w regulaminie.

Regulamin promocji i informacje:

[1] W modelach Bespoke 9kg znajdują się 4 czujniki

[2] Na podstawie testów wewnętrznych dla modelu WW11BB944AGB w normalnych warunkach użytkowania. Zużycie energii bez trybu AI Energy Mode = 0.539 kWh, natomiast po jego aktywacji = 0.145 kWh. Tryb AI Energy Mode może zostać aktywowany w aplikacji SmartThings, gdy temperatura prania wynosi 20-40°C. Wyniki mogą się różnić. Testowano dla 5 kg wsadu na programie Bawełna. Dotyczy wybranych urządzeń.

[3] Wymaga dostępu do sieci bezprzewodowej, konta Samsung Account i aplikacji Samsung SmartThings. Szczegółowe informacje o wymaganiach sprzętowych i dostępności aplikacji SmartThings na https://www.samsung.com/pl/apps/smartthings/. Wymagane jest połączenie Wi-Fi i konto Samsung Account.

[4] Wszystkie urządzenia powinny być podłączone do Wi-Fi lub innej sieci bezprzewodowej i zarejestrowane na jednym koncie Samsung.

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze